ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 23:31

Tuğluk'tan Erdoğan'a rest

Tuğluktan Erdoğana rest

BDP'li bazı vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili çalışmaya Aysel Tuğluk'tan da sert tepki geldi.


Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, “Cezaevinde de olsak dışarıda da olsak siyasetimizi yapacağız. Başbakan’ın istediği siyasetçi olmayacağız.” dedi.

Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, kendisinin de aralarında bulunduğu 10 milletvekili hakkındaki fezlekenin Meclis Başkanlığı’na gönderilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tuğluk, “Biz siyaset yapmaya devam edeceğiz. Cezaevinde de olsak dışarıda da olsak siyasetimizi yapacağız. Halkımızın onurlu mücadelesinin yanında olacağız. Başbakan’ın istediği siyasetçi olmayacağız.” şeklinde konuştu.

NAZMİ GÜR: İKİNCİ BİR DEP DEPREMİ OLUR

BDP Van Milletvekili Nazmi Gür ise “Sayın Başbakan her gün şantaj yapmaktan vazgeçmiş değil. Fezlekelerin, Genel Kurul’a indirilmesine karşı değiliz. Buyursun getirsin. Biz BDP olarak Türkiye’yi açlık grevleri gibi bir krizden çıkarırken, ikinci bir krizi bize ve Türkiye’ye dayatması hoş değil.” diye konuştu.

Bir gazetecinin, 'Grubunuzun düşme riski var.' şeklindeki sözleri üzerine Gür, “Bütün sorumluluk Sayın Başbakan’a aittir. Grup düşerse Kürtlerin resmen bu Parlamento’dan çıkartılması anlamına gelir ki, ikinci bir DEP depremi olur. Bunun hesabı herhalde AKP ve Sayın Başbakan’dan sorulur. Dış dünya herhalde bunlara seyirci kalmayacaktır.” ifadesini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER