ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2014 Cuma 17:54

Erdoğan Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti

Trabzondan Erdoğana "teşekkür"

Trabzon Meydan Parkı’nda düzenlenen miting ile il genelinde yaklaşık 52 milyona mal olan 17 tesisin toplu açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.


Ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile çok sayıda belediye personeli tarafından karşılanan Erdoğan, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’ndan Trabzon’da gerçekleştirilmekte olan çalışmalarla ilgili brifing aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Başbakanlık görevini yürüttüğüm süre boyunca Trabzon’a her zaman özel önem verdim ve Trabzon’da bize bunun karşılığını fazlası ile verdi. Cumhurbaşkanlığı görevinde de Trabzon’u yakından takip etmek; yatırımlarla, şehrin talep ve sorunlarıyla yakından ilgilenmek asli görevimdir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde rekor oy ile bizlere destek olan aziz Trabzon halkına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Ziyarette Trabzon’un taleplerini cevaplandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hüseyin Avni Aker Stadı’nın üzerinde bulunduğu arazinin Büyükşehir Belediyesi hizmet binası, kültür merkezi ve yeşil alan olarak düzenlenmesi konusunda yeşil ışık yaktı. Erdoğan, bu konunun TOKİ ile birlikte görüşülerek karara bağlanmasını istedi. Trabzon’a kazandırılması planlanan şehir hastanesi ile ilgili olarak da değerlendirme de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir hastanesi için Avni Aker Stadı’nın üzerinde bulunduğu araziden çok daha geniş bir arazi temin edilmesini istedi. Erdoğan, yeni şehir hastanesinin 300 dönümlük bir araziye kurulmasının daha faydalı olacağını kaydetti.ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANI GENÇ’TEN TEŞEKKÜR

Öte yandan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gösterdikleri ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı tüm Trabzon halkına teşekkür etti.

Başkan Genç Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk resmi ziyaretini Trabzon’a gerçekleştiren Recep Tayyip Erdoğan’a gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederken, “2002 yılından itibaren şehrimize, bölgemize ve ülkemize çok büyük hizmetler veren ve halkın oylarıyla seçilen ilk Cumhurbaşkanımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Trabzon halkı adeta bağrına bastı. Hemşerilerimiz her zaman ki gibi samimi ve sıcakkanlıydı. Sayın Cumhurbaşkanımız, gittiği her yerde sevgi gösterileriyle karşılandı. Sayın Cumhurbaşkanımızın memnuniyeti gözlerinden okunuyordu. Gösterdikleri ilgiden dolayı tüm Trabzon halkına şükranlarımı sunarım” dedi. 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER