ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 18:46

TİB'de dinlemelere ilişkin inceleme


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde iki yılda 509 bin 516 kişinin dinlendiğinin belirlenmesine ilişkin, "Devlet bunun hesabını sorar, hükümetimiz sorar. Dolayısıyla bunun hesabını kesinlikle sorarız. Hiç kimsenin buna hakkı yok" dedi.
Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dinlemelerin çok büyük ahlaksızlığın ötesinde bir casusluk olduğunu kaydetti.
Devletin bazı sırlarının bulunduğuna değinen Eroğlu, şöyle konuştu:
"Biz konuşurken bazı devlet sırlarını paylaşıyoruz. Bunları dinlemek aynı zamanda casusluktur. Devlet bunun hesabını sorar, hükümetimiz sorar. Dolayısıyla bunun hesabını kesinlikle sorarız. Hiç kimsenin buna hakkı yok. Kimse kusura bakmasın. Bir takım paralel devlet kurma hayaliyle bunlara teşebbüs etmek son derece yanlıştır. Onlar gereken cezayı muhakkak görecektir. Zaten deşifre oldular. Bundan sonra artık böyle bir şey olamaz. Herkesin yatak odasına kadar dinleyip, özel, kendisine has konuları dahi dinlemek, bunları şantaj maksadıyla sunmak, montaj kasetler yaparak, bunları sunmak en büyük vatan ihanetlerinden birisidir diye düşünüyorum."

-Yerel seçimler

Eroğlu, AK Parti'nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Harun Karacan'ın kente güzel hizmetler sunacağını vurguladı.
Eskişehir'in yıllarca kaybettiğini ifade eden Eroğlu, şunları söyledi:
"Eskişehir'de cilalama yapıldı. Porsuk Çayı'nda uydurma bir şey yaptı. Porsuk'un öbür tarafında hiçbir şey yapılmadı. İçme suyunda koku var. Halbuki Büyükşehir Belediyesi bunu giderebilirdi. İSKİ'yi devralınca dünyanın en ileri teknolojisine sahip arıtma tesisini yaptık. İnşallah Harun Karacan, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilince musluklardan memba suyu gibi su akıtacak. Projesi hazır. Biz de başkanımıza destek vereceğiz. Porsuk Çayı'nı da berrak hale getiririz, Eskişehir'i çiçek gibi yemyeşil yapacağız."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER