ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 16:42

"Terörsüz bir Türkiye bırakacağız"

"Terörsüz bir Türkiye bırakacağız"


Gençlik ve Spor Bakan Suat Kılıç, yeni bir hedef belirlediklerini, çocuklara terörsüz bir Türkiye bırakacaklarını söyledi. Çanakkale Kara Savaşları'nın 98. yıldönümü etkinliklerine katılan Kılıç, törenlerin ardından bugün Eceabat ilçesinde Mehmet Akif Ersoy Spor Salonu v. Alay Camisi'nin açılışını yaptı.

Spor salonunun açılışında konuşan Bakan Kılıç, yaptıkları çalışmaları özetleyerek sözü teröre getirdi. Teröre rağmen büyük işler başardıklarını belirterek, "Daha ne büyük işler başaracağız, ne büyük hizmetler ortaya koyacağız. 10 senedir bu ülkeye kazandırdığımız tüm hizmetler, terör belasına rağmen. Aklımızın yarısı terörle mücadelede. Kaynaklarımızın yarısını terörle mücadeleye harcıyoruz. Şehit cenazeleri moralimizi bozuyor ama buna rağmen milletimizin birliği için, kalkınması için, çocuklarımızın zenginleşmesi için, ülkemizin daha güçlü hale gelmesi için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. IMF'ye borçlarımızı mayıs ayı itibarıyla sıfırlıyoruz. İhracatta, Merkez Bankası'nın altın ve döviz rezervlerinde, diğer bütün hizmetlerde zaten unutulmayacak başarıların altına imzamızı atmışız." dedi.

Şimdiye kadar ortaya koydukları hedefleri bir bir yerine getirdiklerini söyleyen Suat Kılıç, yeni bir hedefi daha açıkladı: "Yavrularımıza terörsüz bir Türkiye bırakacağız. Şu şehitlikleri dolaştığınız zaman nasıl bir Türkiye hayal ettiğimizi görürsünüz. Çanakkaleli ve Edirneli, Diyarbakırlı ve Urfalı ile koyun koyuna yatıyor. Samsunlu ve Trabzonlu, Mardinli ve Antepli ile koyun koyuna yatıyor. Makedonyalı burada, Üsküplü burada, Bağdatlı burada, Şamlı burada, Filistinli, Gazzeli burada, bizim topraklarımızda, bu coğrafyanın çocuklarıyla göğüs göğüse verdikleri mücadelede şehadet şerbetini içtiler. Şimdi sonsuza kadar birarada, huzur içinde yatmaktalar. Bu ülkenin ölüleri, şehitleri bu topraklarda beraber yatıyor da dirileri niye yeryüzünde birlikte yaşayamıyor? İnsan aklı, bunu kabul edebiliyor mu? Vatan bir, devlet bir, millet bir, bayrak bir. Bu kadar birlik içinde bizim kavga etmemiz sözkonusu olamaz."

Konuşmanın ardından Bakan Kılıç, spor salonunu açarak içerideki çocuklarla biraraya geldi. Daha sonra da Çanakkale Savaşları'nda büyük kahramanlık gösteren 57. Alay'ın isminin verildiği caminin açılışını yaptı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER