ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 22:33

"Terörle mücadele teröristle mücadele değildir"

"Terörle mücadele teröristle mücadele değildir"


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Artvin İl Başkanlığı çözüm süreciyle ilgili konferans düzenledi. TBMM Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kocali Milletvekili Fikri Işık, Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi'nde yapılan konferansa konuşmacı olarak katıldı. Işık, "Terörle mücadele teröristle mücadele değildir." dedi.

Bu zamana kadar siyasetçilerin terörle mücadeleye hep teröristle mücadele olarak gördüğünü belirten Milletvekili Işık, "Bu yüzden bu işi hep askere bıraktı. Biz böyle düşünmüyoruz, bunun çok çeşitli ayakları olduğuna inanıyoruz." dedi. Bataklık kurumadan sinekle mücadele edilemeyeceğini vurgulayan Işık, "AK Parti terörle mücadelede doğru hareketleri yaptığı için Doğu ve Güneydoğu'da 1. parti oluyor." diye konuştu. Terörü bitirmenin 2 önemli yolu olduğunu söyleyen Işık şöyle devam etti: "Birincisi demokrasiyi güçlendirmek, ikincisi de güçlü ekonomi... Hatırlarsanız bir ara Türkiye İran olacak paranoyaları vardı. Türkiye İran olmadı, ama İran Türkiye olmak için can atıyor."

    Konuşmasının ardından soruları cevaplayan Işık, programın sonunda "Allah Türkleri Türkçülerden, Kürtleri de Kürtçüleden korusun." diye dua etti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER