ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2013 Cumartesi 14:29

"Terörden nemalanlar terörün bitmemesi için"


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, BDP’lilerin İmralı'da Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmenin detaylarını Altan Tan’ın sızdırdığına dair iddialarla ilgili değerlendirme yapmayı doğru bulmadığını söyledi. Çözüm sürecinde hedeflerinin terörü sonlandırmak ve kanı durdurmak olduğunun altını çizen Bozdağ, “Türkiye’nin başına terörü bela edenler, terörden nemalanlar terörün bitmemesi için uğraş verdi, bundan sonra da uğraşacaklar.” dedi.

Bekir Bozdağ, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin (TDBB) Ankara Kızılcahamam’daki programından ayrılışında basın mensuplarının sorularını cevapladı. BDP’li milletvekillerinin İmralı ile yaptığı görüşmenin detaylarını Altan Tan’ın sızdırdığı yönündeki iddia için Bozdağ, "İddialar üzerine değerlendirme yapmayı doğru bulmuyorum. Çözüm sürecinin hedefi çok açık. Terörü sona erdirmek, kanı durdurmak, gözyaşını dindirmek ve Türkiye’nin gündeminden terör belasını kaldırmaktır. Bugüne kadar Türkiye’nin başına terörü bela edenler, terörden nemalanlar terörün bitmemesi için uğraş verdi, bundan sonra da uğraşacaklar.” diye konuştu.


“MİLLETİN SİYASET KURUMUNDAN TALEBİ; 'TERÖRÜ BİTİRİN'"

Milletin çözüm sürecine verdiği desteği vurgulayan Bozdağ, "Sandıkta siyaset kurumundan talebi çok açıktı, ‘terörü bitirin' talebi. MHP’ye de CHP’ye de BDP’ye de AK Parti’ye de millet bu talebi iletmiştir. Biz milletimizden aldığımız talebi talimat olarak görüyoruz ve bunun gereğini yapıyoruz. Terörü bitirirsek Türkiye kazanacaktır. Bizim derdimiz budur. Biz bu hedefi gerçekleştirmek için çaba veriyoruz. Milletimizin bu sürece verdiği destek ortadadır. Bunun aksine yapıla çalışmalar, bu irade karşısında fazla bir kıymet arz etmeyeceğinin düşünüyorum.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER