ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 21:24

"Terör sorununun ortadan kalkması bölge için çok önemli"

"Terör sorununun ortadan kalkması bölge için çok önemli"


Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, terör sorununun ortadan kalkmasının Türkiye'nin lehine olduğu kadar bölge içinde çok önemli olduğunu söyledi.

Bakan Yılmaz vefat eden teyzesinin taziyesine katılmak üzere Bingöl'e geldi. Taziye ziyaretinden sonra SAR Arama Kurtarma ekibiyle toplantı yapan Bakan Yılmaz, çıkışta basın mensuplarının sorularını da cevapladı.
Bingöl'de yaşanılan 1 Mayıs 2003 tarihindeki depremin 10. yıl dönümü olduğunu belirten Bakan Yılmaz, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi. Bir daha bu tür felaketlerin yaşanmaması temennisinde bulunan Bakan Yılmaz; ''Bu tür felaketlerde arama kurtarma çok önemlidir. Ne yaparsanız yapın mutlaka belli kaçaklar olur ve orada da arama kurtarma devreye girerek can kurtarır." dedi.

Bir basın mensubunun, 'PKK terör örgütünün çekilme tarihi olan 8 Mayıs tarihini nasıl değerlendiriyorsunuz' sorusunu cevaplayan Bakan Yılmaz şunları anlattı: 'Ülkemizde terörün ortadan kalkması, huzur güven ortamının pekişmesi, tüm Türkiye’nin lehine ama özellikle de bu bölgelerimiz için çok çok önemli. Terör nedeniyle büyük acılar, büyük zararlar yaşamış bir bölgedeyiz. Bunun ortadan kalkması hem insani anlamda, hem kalkınma anlamında, ekonomik gelişme anlamında, sosyal refah anlamında önemli katkılarda bulunacak. Terörün olmadığı bir Türkiye bir gelecek inşallah hepimizin ortak arzusu. Tabi bu süreçler henüz tamamlanmış değil ümid ederiz ki köklü bir şekilde bir daha ortaya çıkmayacak şekilde bu konular Türkiye’nin gündeminden kalkmış olur.' 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER