ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 23:41

"Terör örgütü mensupları Türkiye sınırlarını terk ediyor"


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Terör örgütü mensupları Türkiye sınırlarını terk ediyor. Terör örgütü mensuplarının ülkeyi terk etmesi birilerini neden rahatsız ediyor" dedi.

Tokat'taki bir tesiste sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek, çözüm sürecini anlatan Bozdağ, 4 aydır şehit cenazesinin gelmediğini belirterek, "Çözüm süreci başladığından beri kaçırılan kamu görevlileri ailelerine kavuştu. Kötü mü oldu- Ülke bölündü mü- (21 Mart'ta silahlar sussun) dedik, silahlar patlamıyor'' diye konuştu.

Akil İnsanlar Heyeti'nin kurulduğunu anımsatan Bozdağ, şöyle devam etti:

"Birbirinden kıymetli 63 insan. Türkiye'nin her renginden insan var. Sağcısı, solcusu, liberali var. Bunlar kendilerini ispat etmiş insanlar. Ne diyorlar gittikleri yerde, terör bitsin, kan dursun, gözyaşı dinsin, kardeşliğimiz iyi olsun. Kardeş olduğumuzda ne kaybediyoruz. 'Terör bitsin' dediğimizde memleket mi bölünüyor- Niye konuşmaktan korkuyoruz. Akil insanlar çalışıyorlar. Bazı bölgelerde konuşturmuyorlar. Fikrin varsa konuş. Fikir yok, küfür var. Fikri olamayanın hakareti, küfrü olur. Fikri olanlar medenice çıkar konuşur."

Akil insanların bir aydır çalıştığına değinen Bozdağ, şunları kaydetti:

"Türkiye bölündü mü- Çözüm süreci araştırma komisyonu kuruldu. Komisyon kuruldu, Türkiye ne kaybetti- Terör örgütü mensupları Türkiye sınırlarını terk ediyor. Terör örgütü mensuplarının ülkeyi terk etmesi birilerini neden rahatsız ediyor. Topraklarımız terör unsurlarından arındırılmış olsa kötü mü olur- Milletimizden gizli bir şey yapamadık. 11 yıldır ne yaptıysak milletimizle beraber yaptık. Terör bitsin, Türkiye kazanacak. Terör örgütü bir suç örgütü değil, aynı zamanda çıkar amaçlı suç örgütü."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER