ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Kasım 2012 Çarşamba 19:02

TBMM'de İmrali, Barzani tartışması


MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, AK Parti Grubu'na, ''Siz düne kadar tek başınıza iktidardınız ama bugün sizin koalisyon ortaklarınız var, birisi İmralı, ötekisi Barzani'' dedi.
    
TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. 3 milletvekili Gündemdışı konuştu.
    
MHP'li Oğan, artan terör olayları hakkında yaptığı gündemdışı konuşmada, Muharrem Ayı'nda İsrail'in yeni matemler yaratan, yeni ocaklar söndürün saldırılarını kınadığını söyledi.
    
Oğan, terörün, son günlerin en önemli gündem maddesi olmaya devam ettiğini belirtti.
    
''Askerlerimiz sizin yanlış uygulamalarınız yüzünden şehit oluyor'' diyen Oğan, terör örgütünün bir taraftan silahıyla ülkeyi, diğer taraftan da terör yardakçılarının açlık grevleriyle Hükümet'i tehdit ettiğini iddia etti. Oğan, ''Siz düne kadar tek başınıza iktidardınız ama bugün artık, sizin koalisyon ortaklarınız var, birisi İmralı ötekisi Barzani'' dedi.
    
CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Muharrem Ayı ve Kerbela hakkında yaptığı gündemdışı konuşmada, ''Bu ay matem ayı, Muharrem ayı, İmam Hüseyin'in Kerbela'da şehit edildiği gün'' dedi.
    
Bu ayın bütün Müslümanların yas ayı da olduğunu belirten Özgündüz, emperyalistlerin mezhep çatışmaları istediğini kaydetti. Özgündüz, ''Bölgemizde de mezhep çatışmaları çıkabilir'' diye konuştu.
    
AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ da Mardin'in kurtuluşu hakkında gündemdışı konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER