ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 21:15

TBMM Genel Kurulu'ndaki gerginlik


CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, TBMM Genel Kurulu'nda çıkan tartışmada, AK Parti'li milletvekillerinin kendisine küfrederek saldırdığını belirterek, ''AKP'liler beni hedef seçmişler'' dedi.
     Genç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile aralarında geçen diyaloğu anımsatarak, Şahin'e ''Atatürk Cumhuriyeti kurmasaydı siz bilmem hangi tarikat mensubunun kaçıncı eşi olurdunuz-'' dediğini, bunun bir hakaret olmadığını, tarihi bir gerçeği vurguladığını ileri sürdü.
     Kamer Genç, bugün TBMM Genel Kurulu'nda aynı konuda çıkan tartışmada, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan ve bazı AK Parti milletvekillerinin kendisine ağır küfürler ettiğini iddia etti. Tutanaktan, kendisine yönelik küfürlerden bazılarını okuyan Genç, söz konusu tutanağı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunacağını ifade etti.
     AK Parti'nin kendisini hedef gösterdiğini, Başbakan Erdoğan'ın kendisi için ''müsvedde'' ifadesini kullandığını belirten Genç, şöyle devam etti:
     ''Ben kimseye hakaret etmedim. Tayyip Erdoğan bugün gruba verdiği talimat üzerine diyor ki 'Kamer Genç'i öldürün.' Türk halkı şunu bilsin ki bundan sonra Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimatla AKP'li milletvekilleri beni öldürmeye kalkacaklar. Zaten ellerinden gelse onlar beni diri diri yakacaklar.
     Hepsi saldırdı bana. Benim başıma bir şey gelirse bunun tek sorumlusu Tayyip Erdoğan'dır. AKP'liler beni hedef seçmişler. Ama benim de seven insanlarım var. Benim de çoluk çocuğum var, akrabalarım var. Benim çevremdeki insanlar öcümü alırlar.''

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER