ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 18:49

TBMM Genel Kurulu'nda yumruk yumruğa kavga

TBMM Genel Kurulunda yumruk yumruğa kavga

TBMM Genel Kurulu'nda milletvekilleri birbirine girdi.


TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral ile CHP Genel Başkan Yardımcısı, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan yumruklaştı.

BDP'nin, Danışma Kurulu'nda anlaşma sağlanamadığından, seçim ve partiler rejiminin yol açtığı sorunlarının araştırılmasına ilişkin araştırma önergesinin bugün görüşülmesi önerisinin ele alındığı Genel Kurul'da kavga çıktı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, önerinin aleyhinde yaptığı konuşmanın ardından kürsüden ayrıldı.
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin de aralarında bulunduğu bazı CHP'li milletvekilleri ayağa kalkarak, sataşma olduğu gerekçesiyle söz istedi.

HASTANEYE KALDIRILDI

Bunun üzerine AK Parti'li ve CHP'li milletvekilleri birbirlerine karşılıklı laf attı. Bu sırada, Tezcan ile birbirlerine laf atan AK Parti'li Saral, oturduğu yerden ayağa kalkarak, CHP sıralarına doğru yöneldi ve CHP sıralarının önünde Tezcan'a yumruk savurdu. CHP'li Tezcan da gözlüğünü çıkararak, Saral'a karşılık vermeye çalıştı.

Yumruklaşmayı araya giren milletvekilleri durdurdu. AK Parti'li milletvekilleri Saral'ı olay yerinden uzaklaştırdı.
Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime ara verdi. Arada da gerginlik devam etti. Bu sırada Tezcan, dışarı çıkartılarak revire götürüldü, ardından da ambulansla hastaneye kaldırıldı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in kendisini arayarak, TBMM Genel Kurulu'ndaki kavgadan duyduğu üzüntüyü bildirdiğini söyledi.

TEZCAN YÜZÜNDEN YARALANDI

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral ile CHP Genel Başkan Yardımcısı, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan arasındaki kavgada, Tezcan yüzünden yaralandı.
Kavganın ardından Tezcan CHP İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal ve CHP Ankara Milletvekili Levet Gök tarafından Meclis revirine götürüldü. Burada ilk müdahalesi yapılan Tezcan, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Tezcan, tekerlekli sandalye ile hastaneye götürülürken, "Hırsızların telaşı bu, memleketi soyanların telaşı" iddiasında bulundu.

Bu arada CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in kendisini arayarak olaydan duyduğu üzüntüyü aktardığını bildirdi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER