ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 14:09

TBMM Başkanı Çiçek: Başörtüsü sorunu uzlaşmayla çözülebilir


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, Meclis’te başörtüsü sorununun uzlaşmayla çözülebileceğini, Türkiye'nin belli bir olgunluğa geldiğini söyledi.

Cemil Çiçek, Sivas Kongresi'nin 94. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Sivas'a geldi. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Hava Kuvvetleri'ne ait bir uçakla Sivas’a gelen Çiçek, Nuri Demirağ Havaalanı’nda çiçeklerle karşılandı.

TBMM Başkanı Çiçek ve Bakan Yılmaz ilk olarak 5. Piyade Tugay Komutanlığı’nı ziyaret ederek Tuğgeneral Fatih Celalettin Sağır ile görüştü. Görüşme basına kapalı olarak gerçekleşti.

Çiçek, yemek öncesi Meclis’te başörtüsü sorununun uzlaşarak çözülebileceği ile ilgili açıklamaların hatırlatılması üzerine şöyle konuştu: "Uzlaşmaya vurgu yapmaya çalışıyorum. Türkiye’de bize soru olarak sorulan toplumun gündeminde soru olarak bulunan ne varsa bunları her şeyi kanunla vesaire ile değil uzlaşarak çözersek daha kalıcı çözüm olur daha tutarlı çözümler olur. Ben uzlaşamaya vurgu yapmak adına bana böyle bir soru soruldu ben onu söyledim. Gerçekten Türkiye belli bir olgunluğa geldi. Bundan 10,20-30 sene evvel sert bir şekilde tartıştığımız gerginliğe sebep olan birçok konu toplumda bu yöndeki katkısıyla siyasetçilerimizin bu yöndeki mutabakatıyla hoşgörüsüyle toleransıyla kanun çıkmadan mevzuat çıkmadan pekala bugün toplumun tabi hali olarak önümüzde duruyor. Onun için birçok şeyi uzlaşarak çözersek, toleransla çözersek birbirimize anlayış göstererek çözersek daha kalıcı olur. Bunun topluma getirisi de öyle olur. Meseleye öyle bakmak gerekir."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER