ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 16:25

"Taksim tartışmaları ile işçinin sorunları unutturuluyor"


Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Taksim tartışmalarıyla işçinin asıl sorunlarının unutturulduğunu ileri sürdü.
    
Kamalak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, emek mücadelesinin meydan tartışmalarına kurban edilmemesi gerektiğini ifade etti.
    
1 Mayıs'ta Taksim'in değil işçinin sorunlarının konuşulmasını istediklerini kaydeden Kamalak, mesajında şu ifadelere yer verdi:
    
"Asıl konuşulması gereken, Emek ve Dayanışma Günü'nün nerede kutlanacağı değil emek sömürüsünün nasıl önleneceğidir. Sosyal güvenlik sistemindeki aksaklıkları konuşalım. Mezarda emekliliği konuşalım. Kayıt dışılığı, iş güvencesini konuşalım. Toplu sözleşmeyi, grev hakkını konuşalım. Çalışma hayatının önündeki yasal engelleri konuşalım. Evine ekmek götürmekte zorlanan asgari ücretliyi konuşalım. Bugün kamuda taşeron işçi sayısı bir milyonun üzerine çıkmıştır. Bu işçi kardeşlerimizin hiçbir sosyal hakları, iş güvenceleri yoktur. Bu durum maalesef bize modern köleliği hatırlatmaktadır. Bizim için gerçek bayram, işçinin emeğinin karşılığını alın teri kurumadan aldığı gündür."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER