ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 23:04

Suriye'ye askeri müdahale tartışmaları


MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Suriye'ye askeri müdahale tartışmalarına ilişkin, "Biz Birleşmiş Milletler'in kararını beklemek noktasında bir iradeyi ortaya koyduk'' dedi.

Bursa'da MHP'nin Gürsu İlçe Başkanlığı'nın üye katılım töreni ve aday tanıtım toplantısına katılan Adan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu konuda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklama yaptığını vurguladı.

Meşru zeminde raporların ortaya çıkmasının beklenmesi gerektiğini belirten Adan, "Birleşmiş Milletler'den alınacak kararların beklenmesi noktası, Milliyetçi Hareket Partisinin durduğu noktadır. Biz Birleşmiş Milletler'in kararını beklemek noktasında bir iradeyi ortaya koyduk" diye konuştu.

Adan, Suriye'den gelecek bir müdehaleye karşı Türkiye'nin müdehale etme hakkının TBMM'den geçtiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Geçmişte destek verdiğimiz Suriye'den gelecek bir müdehaleye karşı, Türkiye'nin de müdehale etme hakkı meclisten geçti biliyorsunuz. Onun şimdilik değişmemesi, devam etmesi konusunda bir düşünceye sahibiz. Türkiye, Birleşmiş Milletler kararını beklemeden, Birleşmiş Milletler gözlemcilerinin Suriye'deki faaliyetlerinin sonucunda kesin raporlara kavuşmadan, bir savaş tellalığı yapmanın doğru olmadığını düşünüyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER