ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 15:36

Suriye'de iç savaşın 4. yılına girildi


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Suriye'deki savaşla ilgili olarak, "Maalesef Esed'in zulmü gibi bir zulüm görülmedi tarihte. İnşallah bu zulüm artık son bulur" dedi.

Bakan Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'deki savaşın 4. yılına girdiğini, bu savaşta maalesef yüzbinlerce insanın hayatını kaybettiğini söyledi.

Esed zulmü sebebiyle yüzbinlerce insanın yurtlarını terk ettiğini anlatan Eroğlu, "Bu kişilerin büyük kısmı Türkiye'de, diğer kısmı da maalesef diğer ülkelerde perişan vaziyette. Türkiye'dekilere biz sahip çıktık. Onlara büyük destek veriyoruz. Maalesef Esed'in zulmü gibi bir zulüm görülmedi tarihte. İnşallah bu zulüm artık son bulur. 'Artık yeter' diyoruz" diye konuştu.

Zulme Türkiye dışında dünyanın sessiz kaldığını dile getiren Eroğlu, "Bazı ülkeler de zulmü destekler duruma düştü. Maalesef akan kan Müslüman kanı olunca hiç kimse alakadar olmuyor. Bu gerçekten çok acı. Oradaki zulmün bir an önce durmasını, Esed rejiminin artık yok olmasını istiyoruz. Suriye'ye artık huzur gelsin istiyoruz" ifadesini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER