ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 14:39

"Süreç hükümetin planlandığı gibi devam ediyor"

"Süreç hükümetin planlandığı gibi devam ediyor"


Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecinin plan ve stratejisini hükümetin belirlediğini belirterek, herşeyin planlandığı yolunda gittiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, sivil toplum örgütleri tarafından organize edilen çözüm süreciyle ilgili toplantıya katılmak üzere bugün Kayseri'ye geldi. Atalay, ilk olarak Vali Şerif Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Burada gazetecilere açıklama yapan Atalay, hükümet olarak bir taraftan çalışırken, hafta sonunu da yapılanları anlatmak için değerlendirdiklerini söyledi. Sivil toplum kuruluşlarının demokrasinin en büyük gücü olduğunu ifade eden Atalay, “Devlet çalışmalarını yürütürken, sivil toplum örgütlerinin sorunları iletmesi demokrasilerin en önemli kuralı” dedi. Kayseri’nin ülkenin sembol şehirlerinden olduğunu kaydeden Atalay, “Kayseri sanayisi, zenginliği ve insan gücüyle ülkemizin önemli bir gücü. Kente gelirken bakıyoruz, şehirde temizlik, düzen, memnuniyet ve zenginlik var.” diye konuştu.

Çözüm süreciyle ilgili aksama olup olmadığının sorulması üzerine de Başbakan Yardımcısı Atalay, sürecin planlandığı gibi devam ettiğini söyledi. Atalay, “Çözüm süreci çalışmaları planlandığı gibi devam ediyor. Bilindiği üzere sürecin planlaması ve stratejisi hükümet tarafından yürütülüyor.” şeklinde konuştu.

Milletvekillerinin de hazır bulunduğu ziyarette, Vali Yılmaz tarafından Başbakan Yardımcısı Atalay’a Kayseri kilimi hediye edildi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER