ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 12:33

Su baskını tarih olacak

Su baskını tarih olacak


Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, her yağmurda sorun yaşanan Yeni Vilayet civarındaki tren köprüsü altında artık su baskınının tarih olduğunu açıkladı.

Tren köprüsü altındaki bağlantı çalışmalarını denetleyen Aldırmaz, çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Burada açıklamada bulunan Aldırmaz, "Şu anda tarihe tanıklık ediyoruz. Çünkü bir iki gün içinde bu devasa boruların üstünü kapatıp, asfalt dökeceğiz ve bunlar bir daha görünmeyecek." dedi.

Yapılan yağmur suyu sisteminin 1200’lük üç borudan oluştuğunu gösteren Zihni Aldırmaz, "Bu borular tren köprüsü altında su baskınına son verecek. Daha önce gazeteci arkadaşlara davette bulunmuş ve sistem tamamlandığında onları yağmurlu bir günde semaver kurup çay ikram edeceğimi söylemiştim. Çalışmaların son noktasına geldik. Artık yağmur suyu sorunu tarihe karışmış oldu. 20-30 yıllık sorun çözüldü." dedi.

Kanalın aynı zamanda entegre contalı olduğunu yani su sızdırmasının mümkün olmadığını belirten Zihni Aldırmaz, "Eski sistem yenisiyle kıyaslanmayacak kadar küçük. Şimdi biz üç büyük boruyla suyu tahliye edeceğiz. Cazibeyle gidecek yağmur suyu baskınların da önüne geçmiş olacak." şeklinde konuştu. CİHAN


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER