ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mayıs 2014 Perşembe 18:12

Soruşturma Komisyonu

Soruşturma Komisyonu

AK Parti, dört eski bakan ile ilgili Soruşturma Komisyonu'na bildirilecek üyeler için komisyon oluşturdu.


Alınan bilgiye göre, AK Parti Grup Yönetim Kurulu toplantısında, bir komisyon oluşturularak, konu hakkında konuşan, konuşmayan, verilen demeçlerin Anayasa'ya aykırılık oluşturup oluşturmadığının tespiti amacıyla üç milletvekilinde oluşan bir komisyon kurulması benimsendi.

Komisyon Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ve İstanbul Milletvekili Bülent Turan'dan oluşturuldu. Komisyon; hem AK Parti hem de muhalefet milletvekillerinin konu hakkında konuşup konuşmadıkları, varsa konuşmalarının üyeliklerine engel durum oluşturup oluşturmadığı konusunda ön incelemeyi yaparak, gruba sunacak. Grup, üye olarak bildirilecek 27 ismin tespiti ve muhalefetin bildirdiği isimlere itiraz edip etmemeleri konusunda bu çalışmadan yararlanacak.

AK Parti Grubu; bu tespitin yapılmasının ardından, Soruşturma Komisyonu'na üye olmak isteyen milletvekillerine başvuruda bulunmaları için çağrıda bulunacak. AK Parti, gelen talepleri değerlendirerek komisyon için kendilerine düşen 9 üyelik konusunda 27 ismi tespit ederek TBMM Başkanlığı'na bildirecek.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER