ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2014 Çarşamba 01:23

"Son nefesimi verinceye kadar bu mücadeleyi sürdüreceğim”

"Son nefesimi verinceye kadar bu mücadeleyi sürdüreceğim”

Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası kapsamında Denizli Özay Gönlüm Meydanı’nda düzenlenen mitingin ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından Adalet Parkı’nda verilen iftar programına katıldı.


AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Pensilvanya’nın CHP’yi ve MHP’yi de güdümüne alarak başlattığı darbe girişimi hiç şüphesiz bunların en alçakçası, en sinsisi, en tehlikelisiydi. Son nefesimi verinceye kadar bu mücadeleyi sürdüreceğim” dedi.

İftar programı kapsamında alanı dolduran yaklaşık 15 bin kişiye iftar yemeği dağıtıldı.
Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Samsun’dan kutlu başlangıç yaptıklarını ifade eden Erdoğan, Denizli’nin de kendilerini yine bağrına bastığını söyledi.
Her seçimde AK Parti’yi birinci parti yapan Denizli’nin 10 Ağustos’ta da farkını ortaya koyacağını işaret eden Erdoğan, “Ben buna inanıyorum. Denizli’den rekor bir destek bekliyoruz. Türkiye sadece cumhurbaşkanını seçmeyecek, bir dönemi sona erdirip yeni bir dönemin sayfalarını açacak. Ülkemize hizmeti yeni bir formatla, yeni bir unvanla sürdüreceğiz. Ahmet Hulusi’nin 95 yıl önceki ’korkmayın’ tavsiyesi rehberimiz oldu. Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı yazarken ’korkma’ diye yazması ilham oldu. Vesayetin hiçbir çeşidinden korkmadık, üstesinden geldik” diye konuştu.

“EN ALÇAK, EN SİNSİ, EN TEHLİKELİSİ”
Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Nice siyasi, sosyal, uluslararası krizle karşılaştık çünkü Türkiye’nin güçlenmesini, ayağa kalkmasını kimse istemiyordu. Güçlü bir Türkiye farklıdır. Bunu hazmedemeyenler sadece içeride değil dışarıda da vardı. Umudumuzu asla kaybetmedik, hedeflerimizden asla vazgeçmedik. Milletimiz desteğiyle, kararlı duruşuyla bütün badireleri, bütün kapımıza dayanan krizleri aşmayı başardık. Bu süreçte önümüze engel çıkartıldı. Hükümetimize, partimize karşı birçok tuzak kuruldu. Birçok oyun oynandı. Bunların bir kısmı beklediğimiz, öngördüğümüz, hazırlıklı olduğumuz şeylerdi. Ama bazı tuzaklar açıkçası bizi bile şaşırttı. Bizi bile dehşete düşürdü. Pensilvanya’nın CHP’yi ve MHP’yi de güdümüne alarak başlattığı darbe girişimi hiç şüphesiz bunların en alçakçası, en sinsisi, en tehlikelisiydi. Bu meseleyi bizim şahsi ve aile meselemiz olarak gördüler. Görmeye de devam ediyorlar.”

DİNLEMELER
Dinlemeler konusuna da değinen Erdoğan, “Kriptolu telefon dediğimiz özel hatlardır ve bu telefonların dinlendiğinde birileri hala inanmıyordu. Hamdolsun dedim ya inlerine gireceğiz, ilgili bakanlık tespitleri getirdi. Nasıl dinlemişler, kimler tarafından dinlenmişler. Cumhurbaşkanlığından tutun, TSK, bakanlıklar tek tek dinlenmiş. Bunlarla şantaj kasetleri hazırladılar, istediklerini istedikleri yere çektiler. Bu ulusal güvenliğimizi, ulusal birliğimizi tehditti. Bu mücadeleyi cumhurbaşkanlığı makamına çıktığında asla bırakmaya niyetli değilim. Son nefesimi verinceye kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu milletin birliğini, beraberliğini bozma kimsenin hakkı değil” şeklinde konuştu.

“SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİM”
Erdoğan, şöyle konuştu: “Pensilvanya’da inzivaya çekilmene gerek yok. Gel Bursa’ya, gel İstanbul’a, oralarda inzivaya çekil. Niye buralarda durmuyorsun da oralarda duruyorsun. Yoksa oralardan mı medet umuyorsun? 17 Aralık, Türkiye’nin hedeflerine çok büyük saldırıydı. Şahsıma değil, Türk milletine diz çöktürmek hedefteydi. Ülkemize yönelik son saldırı Pensilvanya’nın bürokrasideki eli tarafımıza uzanmak istendi. Milletimizin desteğiyle hamdolsun bertaraf ettik. Türkiye’nin böyle taarruzlara uğramaması için tedbirler aldık. Cumhurbaşkanı seçilirsem yılmayacak bu konuyu da adım adım takip edeceğim. Bu kirli ve hain yapıyla sonuna kadar mücadele edeceğim.”

“LOBİNİN ADAMI DEĞİLİM”
Türkiye’de cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hep sancılı olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Cumhurun değil, seçenlerin, lobilerin temsilcileri olarak hareket etmişlerdir. Bu kardeşiniz herhangi bir lobinin adamı olarak gelmiyor, milletin içinden milletin adamı olarak geliyor” dedi.
2007 yılında cumhurbaşkanlığı seçiminin krize dönüştürüldüğünü dile getiren Erdoğan, “Hiçbir seçimde olmayan tahammüller ihdas edildi. Halk oylamasına gittik, yetkiyi vekillerden aldık asıllara, size verdik. Soruna kalıcı çözüm getirdik. Bir ayımız var, cumhurbaşkanını cumhurun bizzat kendisi seçecek. Muhalefet partileri halkın seçmesini engellemek için hayır kampanyaları düzenlediler. Şimdi bunlar nasıl halka gidecekler. Halkın seçmesini istemediniz, şimdi niye halka gidiyorsunuz. 367 garabetini siz çıkardınız. 10 Ağustos’ta millete gelecekler. Milletim inanıyorum ki gereğini ortaya koyacaktır. O zamanki düzenlemeyle yüzde 69 oranla kabul edildi. O dönemde karşı olanlar şimdi ittifak halindeler. Bunlar ruh ikizi, hatta ruh üçüzüdür. 40 çürük yumurtayı bir araya getirseniz bir sağlam yumurta etmez. Bu defa da hüsrana uğrayacak, milletimizden hak ettikleri dersi alacaklar” ifadelerini kullandı.
CHP’nin bir yandan adaylık çalışması bir yandan da kendi çalışmalarına kulp takmaya çalıştıklarını ifade eden Erdoğan, “Anayasa Mahkemesi ikinci adresleri zaten. Şimdi de YSK’ye başvurup siyaset dışı aday olsun dediler. Adama sormazlar mı niye partinin içinde duruyorsunuz. ‘Biz yetkilerimizi sonuna kadar kullanacağız’ dedikçe rahatsız oluyorlar. Alışmışlar. Ülkeyle milletle işi olmayan cumhurbaşkanı onların tercihi olabilir. Milletimizin de tercihi olmadığını biliyoruz” diye konuştu.

“ANLAYIŞIMIZ HİZMET”
Farklı bir cumhurbaşkanı olacağını kaydeden Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Her sözümüz gibi inşallah bu sözü de tutacağız. Gereğini yapacağız. AK Parti’nin temsil ettiği anlayış milletin, bu ülkenin zihnini, kalbini oluşturan anlayıştır. Bizim partimiz fanilerle kani bir parti değildir. Necip Fazıl’ın şiirinde gibi ben varım anlayışına sahiptir. Bizim anlayışımızda sadece ve sadece millete hizmette yarış vardır. Hizmet yarışını milletimizin teveccühüyle yürüteceğiz. Cumhurbaşkanlığımız döneminde de Türkiye’nin 2023 hedeflerini adım adım takip edeceğiz. Hiçbir kazanımın heba olmasına izin vermeyeceğiz. Devletimizin bütünlüğü, milletimizin birliği, bayrağımız için en küçük tavize müsamaha göstermeyeceğiz.”
Erdoğan, Denizlililere 10 Ağustos’a kadar çok sıkı çalışmalarını ve sandıkları boş bırakmamalarını istedi.
(İHA)KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER