ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 17:59

"Son 10 yıldaki irade, ülkenin önünü açtı"

"Son 10 yıldaki irade, ülkenin önünü açtı"


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ülke idaresinde son 10 yılda ortaya koydukları iradenin, bir çok sektörün önünü açtığını ve birçok şehrin gelişmesine neden olduğunu söyledi.

        Taner Yıldız, Gümüşhane İktisadi ve Kültürel Kalkınma Derneği'nin (GİKDER) Gümüşhane Valiliği ve Gümüşhane Üniversitesi ile düzenlediği 2. İktisat Kongresi’ne katıldı.

        Toplantıda konuşan Bakan Yıldız, bir iktisat kuralı olarak, hiçbir sektörün büyüklüğünün mutlak değer olarak o ülkenin siyasi istikrarının büyüklüğünden daha büyük olmadığını belirtti. Yıldız, "Bir ülkede siyasi iktidar olmadan o ülkenin tabi kaynakları ve kültürel varlıkların hiçbir tanesini gün yüzüne çıkartamazsınız. Bu yüzden, bu ülkenin idaresine konan bu iradenin, özellikle son 10 yılda birçok sektörün önünü açtığını, birçok şehrin gelişmesine neden olduğunu ve bunların önünü açtığını gördük.” dedi.

        Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın da üniversitelerin kuruldukları bölgelerin ekonomik kalkınmalarına katkı sağladıkları yaşanan gelişmelerle sabit olduğunu ifade etti.

        Programa, ayrıca Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammed Balta, milletvekilleri, akademisyenler ve davetliler katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER