ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 21:33

''Sizi PKK ile birlikte baş başa bırakıyoruz''

Sizi PKK ile birlikte baş başa bırakıyoruz

MHP ve CHP milletvekilleri grupları adına yapılan konuşmalardan sonra salonu terk etti.


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM Genel Kurulu'ndaki çözüm sürecine ilişkin araştırma önergesinin görüşmelerinde, ''Sizi PKK ile birlikte baş başa bırakıyoruz'' diyerek, MHP milletvekilleriyle birlikte salondan ayrıldı.

AK Parti'nin, çözüm sürecine ilişkin araştırma önergesinin görüşmelerinde MHP Grubu adına kürsüye Vural çıktı.

Vural, araştırma komisyonu talebinin PKK'dan geldiğini savunarak, kullanacakları 'hayır' oyunun, namusu ve şerefi bulunduğunu söyledi. Vural, ''Böyle bir ahlaksızca düzene MHP'nin, hayır oylarını bile alet etmeyeceğini'' ifade ederek, ''Sizi PKK ile birlikte baş başa bırakıyoruz'' dedi.

Konuşmasını bu cümleyle tamamlamasının ardından MHP milletvekilleri oturdukları yerden kalkarak, salondan çıkmaya hazırlandı. Bu sırada TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, birleşime ara verdi.

Aranın ardından başlayan görüşmelere, MHP milletvekilleri katılmadı.

AK Parti'nin, 'çözüm süreci ile ilgili araştırma komisyonu kurulmasıyla ilgili önergesini, CHP'nin önergesi ile birleştirmek istemesi yoğun tartışmalara neden oldu. 

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise milletvekillerine seslendiği konuşmasında çözüm sürecine yönelik gayretlerinin karşılık bulmadığını söyledi. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER