ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Temmuz 2014 Perşembe 21:46

"Sen Bozok yaylasına kaç kere geldin"

"Sen Bozok yaylasına kaç kere geldin"

Yozgat’tan rakibine yüklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Billboardlara ’Bozok yaylasının yiğidi’ yazmakla olmuyor. Sen Bozok yaylasına kaç kere geldin. Bozok yaylasının yolunu biliyor musun?” dedi.


Yozgat’tan rakibine yüklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Billboardlara ’Bozok yaylasının yiğidi’ yazmakla olmuyor. Sen Bozok yaylasına kaç kere geldin. Bozok yaylasının yolunu biliyor musun?” dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat mitinginde yaptığı konuşmada, “Yozgat’tan CHP’nin oyuncağı olan MHP’ye, CHP’nin oyuncağı olan Pensilvanya’ya oy çıkar mı? Burası Bozok ovasıdır. Billboardlarda ’Bozok yaylasının yiğidi’ demekle olmuyor. Sen Bozok yaylasına kaç kere geldin. Bozok yaylasının yolunu biliyor musun? Yozgat’tan Pensilvanya partilerine oy çıkmayacaktır. Bu CHP Genel Müdürü aylar öncesinden çıktı. ’Yalan söyleyenler cumhurbaşkanı adayı olamaz’ dedi. Zaten yalan söylediğin için başbakan bile olamıyorsun. Geldiğinden beri oyların en düşüğünü alıyorsun. ’Geçmişi şaibeli olan cumhurbaşkanı adayı olamaz’ dedi. Sonra da dediklerinin arkasında durdu ve gerçekten cumhurbaşkanı adayı olmadı. Yalancıdan cumhurbaşkanı adayı olmaz. Doğru söylüyor, geçmişi şaibeli olan cumhurbaşkanı adayı olamaz. Geçmişinde SSK Genel Müdürü olduğunda vatandaşımı nasıl inim inim inlettiği bir gerçek. CHP’nin içinde MHP’nin içinde yalan söylemeyen bir tane adam yok muydu. CHP’nin içinde geçmişi şaibeli olmayan bir tek kişi bulamadınız mı? Bunların adayı CHP’nin adayı değilim diyordu. Çünkü babasını CHP’nin adamları sürdü Mısır’a. Dışarıdan aday ithal ettiler. O adayı da hem CHP hem MHP’ye dayattılar. Ülkücü camia içinden cumhurbaşkanı adayı yapacak bir tane aday bulamadın mı? Hatırlarsanız Bahçeli geometrik şekiller çizmede maharetlidir. Ortaya çıka çıka paralel çıktı. Kendilerine paralel bir çatı kurdular çok tabii olarak şu anda çatı akıyor. Adaylarının arkasında durmuyorlar. Ankara’da ellerinde dilekçe o mahkemeden o mahkemeye koşuyorlar. Mahkeme kapılarını aşındırıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’nı mahkemeler değil, vekiller değil, asıllar belirleyecek, millet belirleyecek. Sandık, CHP ve MHP için büyük bir dert. Ne zaman sandık milletin önüne gelse CHP ve MHP’liler tir tir titriyor. Millet ‘Gidin sizden bir şey olmaz’ diyor. 10 Ağustos’tan korkuyorlar. Bu Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin geleceğini belirleyecek. Bu sefer geleceklerini değil izzetlerini yitirecekler. O koltuklarını yitirecekler. Yozgat’ta Pensilvanya adayına oy vermeyin. İradesi esir alınmış Bahçeli’nin anlayışına artık destek vermeyin. Bahçeli yönetimi öyle bir ders istiyor ki yaptıkları hatayı anlasınlar. Yozgat’tan çok farklı bir sonuç bekliyorum” ifadelerini kullandı.
(İHA)KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER