ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 17:09

Seçimlerde iş sandık sorumlularına düşüyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, yerel seçimlerde en büyük görevin sandık kurul üyelerine düştüğünü belirtti.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, yerel seçimlerde en büyük görevin sandık kurul üyelerine düştüğünü belirterek, "Aylardır gördüğümüz bu kes-yapıştır kaset komploları, 30 Mart günü sandıkların üzerinde oynanacak" dedi.

İslam, Sapanca ilçesindeki tesiste düzenlenen toplantıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

Burada konuşan İslam, yerel seçimlerin Türkiye'nin geleceği için çok önemli olduğunu söyledi.

Vatandaşların 30 Mart'ta gereken cevabı vereceğini belirten İslam, "Yerel seçimler için kaygımız yok. Sadece, birtakım güçler tarafından referanduma dönüştürülmeye çalışılan bu seçimlerin sonuçlarının gerçekten üzerimizde oyun oynamaya çalışanların yüzüne bir tokat olması gerekiyor" diye konuştu.

İslam, yerel seçimlerde en yüksek oyu almak istediklerini kaydederek, ülke üzerinde oyun oynandığını dile getirdi.
"Oyunların farkına varamayan arkadaşlarımız var" diyen İslam, "Birkaç aydır kasetler üzerinden, beddualar, iftiralar üzerinden yargı ve bürokrasi eliyle yapılmaya çalışılan bu darbe, sadece Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik değil, iş çok daha derin. Bu teşebbüs, ülkemize karşı" ifadesini kullandı.

Türkiye'deki herkesin hakikatin farkına varması gerektiğini vurgulayan İslam, sözlerini şöyle tamamladı:

"Devletinin yanında dik durmalıdır herkes. Yeryüzündeki bu son özgür Türk devleti, ilelebet yaşamak durumundadır. 'Bundan 50 yıl sonra farkında değildim' deme lüksümüz yok arkadaşlar, iş bu kadar önemli. Herkesi sağduyulu ve basiretli olmaya davet ediyorum. Bu, gerçekten üzerimize düşmüş bir görevdir. Bunun için çok çalışmalıyız. Son 17 gün kaldı. Sandık kurul üyelerine düşüyor en büyük görev. Aylardır gördüğümüz bu kes-yapıştır kaset komploları, 30 Mart günü sandıkların üzerinde oynanacak. Sandıklar üzerinde oynanacak çok derin ve büyük komplolar var. Teşkilatımız, görevlileri bilgilendiriyor. 30 Mart günü bütün halkımız, teyakkuz halinde olacak. Elbette demokrasi ve barış içinde olacak ama herkes çok dikkatli olacak. Özellikle de sandık görevlilerimiz."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER