ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Kasım 2013 Cumartesi 14:40

Sarıgül'den seçim İçin 300 bin dolar bütçe

Sarıgülden seçim İçin 300 bin dolar bütçe

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, seçim kampanyasıyla ilgili Twitter'da "trend topic" olmak için düğmeye bastı.


AK Parti'nin sosyal medya için 6 bin kişiyi görevlendirdiği iddialarından sonra, Mustafa Sarıgül de Twitter 'da TT (trend topic) olmak için düğmeye bastı.

"SARIGÜL TEAM" EKİBİ GÖREV ALACAK

CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün seçim kampanyasıyla ilgili Twitter'la anlaştığı öğrenildi. Ocak ayında başlayacak Twitter reklamları için 'Sarıgül Team' adlı ekibin görevlendirileceği belirtildi.

HER GÜN "TREND TOPİC" LİSTESİNDE YER ALACAK

İddialara göre, Mustafa Sarıgül 2014 Ocak'tan sonra her gün Twitter 'da "trend topic" listesinde yer alacak. Bunun için Twitter'a günlük 13 bin dolar ödeneceği belirtilirken, Sarıgül'ün sadece Twitter'a ayırdığı bütçenin 300 bin doları bulacağı kaydedildi.

"ÜCRETİNİ ÖDEYEN HERKES YAPABİLİR"

Sarıgül'ün Twitter'la reklam anlaşması yapmasıyla ilgili Taraf'ın sorularını yanıtlayan, Twitter'ın Türkiye partrneri GenArt Medya şirketinin yöneticilerinden İlter Avcı; "Bize reklam vermek isteyen herkes başvurur. Bir satın alma yapmak isterlerse de, ücretini ödeyerek yapabilirler" dedi.

Sarıgül'ün kampanya içeriğiyle ilgili bilgi veremeyeceğini söyleyen Avcı, politikacıların yapacağı reklamların da, tıpkı ticari reklamlar gibi "promoted" ya da "sponsorlu" olarak görüneceğini belirtti.

"BİZ DEĞİL, KENDİ EKİPLERİ YÖNETECEK"

Politikacıların, Twitter'da yapacağı propaganda amaçlı reklamların Seçim Kanunu'na uygun olması gerektiğini söyleyen Avcı, "Yerel seçimlerde politikacıların yapacağı reklam satın almalarını biz değil, kendi ekipleri yönetecek" diye konuştu. Avcı, Türkiye'nin Twitter için çok önemli bir pazar olduğunu sözlerine ekledi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER