ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 16:45

Sarıgül, Bekir Bozdağ'a yapılan saldırıyı kınadı

Sarıgül, Bekir Bozdağa yapılan saldırıyı kınadı


İstanbul Şişli Belediye Başkanı ve Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a Nevşehir'de yapılan saldırıyı kınadı.

Olayı kınadığını söyleyen Sarıgül, ''Ben Başbakan Yardımcımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ve kesinlikle doğru bir olay değildir. Seversiniz sevmezsiniz, düşüncelerini beğenirsiniz beğenmezsiniz, kaba kuvvet olayı hiç doğru bir olay değildir. Çok şık bir olay olmamıştır. Hele hele 'İncinsen de incitme' kültürünün en önemli noktası olan Hacı Bektaş'ta bu olayın ayrıca cereyan etmesini bir münferit olay olarak değerlendiriyorum. Çok üzüldüm, Sayın Bakanımıza da bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarım ki bundan sonra düşüncesi, görüşü ne olursa olsun, beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz hiçbir zaman kaba kuvvet olmamalı. Her yerde şiddet ve kaba kuvvet gitmeli demokrasi gelmeli.'' dedi.

Çorum'da Türkiye Değişim Hareketi üyeleri ile bir araya gelen Sarıgül, kendilerinin bütünleştirmek ve buluşturmak için yollarda olduğunu ifade etti. Devlet Tiyatro Salonu'nda düzenlenen programa çok sayıda vatandaş yanı sıra İstanbul'dan davetliler katıldı.

Büyük bir demokratikleşmeyi sağlamak için yollarda olduklarını kaydeden Sarıgül, ''Demokrasiyi sağlarken de Cumhuriyet Halk Partili, Demokratik Sol Partili, MHP'li, AK Parti'ye oy vermiş, BDP'ye oy vermiş bütün yurttaşlarımızı kucaklamayı arzu ediyorum. Bizim buradaki bütün amacımız, yurttaşlarımızı yüzde 20'ydi, yüzde 30'du, yüzde 40'tı, yüzde 50'ydi gibi ayrım yapmamak. İnşallah yurttaşlarımızın yüzde yüzünün yüzünü güldürmek. Ve yurttaşlarımızın da yüzde yüzünü kucaklamak istiyoruz.'' şeklinde konuştu.

Buradaki konuşmalarının ardından Mustafa Sarıgül, otobüsle şehir turu atarak vatandaşları selamladı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER