ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 11:09

Samsun için fikrim var tır'ı yola çıktı

Samsun için fikrim var tırı yola çıktı

Samsun büyükşehir belediye başkan aday adayı Canik belediye başkanı Osman Genç yeni projesiyle ilgi topluyor.


 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in, kentin topyekün kalkınması için hazırlattığı 'Samsun İçin Fikrim Var TIR’ı' törenle yola çıktı.

İlçe halkının, ilçelerinin gelişmesi ve kalkınması için fikirlerini özgürce beyan etmesini sağlamak amacıyla 'Samsun İçin Fikrim Var' kampanyası başlatan Başkan Osman Genç, kampanya TIR'ını ilçe ilçe dolaştırarak halkın fikirlerini alacak. Beyan edilen fikirleri tek tek inceleyecek olan Genç, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde tüm orijinal fikirleri hayata geçireceğin sözünü verdi.

Başkan Genç'in Samsunluların şehirle ilgili fikirlerini almak amacıyla hazırlattığı "Samsun İçin Fikrim Var Tırı” yola çıkmadan önce Canik Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda tören düzenlendi. Sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşların katıldığı törende konuşan Genç, Samsun'u geleceğe taşıyacak bilgi, birikim, tecrübe ve donanıma sahibiz. Biz bu işi biliyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.

‘SAMSUN’U BİRLİKTE YÖNETELİM’

Kendisinin denenecek bir belediye başkanı olmadığının altını çizen Başkan Osman Genç, 'Samsun İçin Fikrim Var' TIR'ını çok önemsediğini vurguladı. Kampanya TIR'ının manasını anlatan Başkan Genç, "Fikrim var TIR'ı ile şehrin bütün insanlarının Samsun için fikirlerini söylemeleri imkanını yakalayacağız. İddiamız şudur. Gelin Samsun'u birlikte yönetelim. Sizin fikriniz bizim için ve milletimiz için çok önemlidir. Samsun'un gelişimi ve değişimi için en önemli olan şey milletin fikridir. Millet ne derse yerel ve genel siyasetçiler yapmak zorundadır. Sorunların nasıl çözüleceğini millete sorarak çözdük. Ortak sorunlar ve hayalleri de yine milletin fikrine dayanarak çözeceğiz." dedi.

'ŞEHRİ ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ'

Canik'te 2004 yılında göreve geldikleri gün makam odasının kapısını söktüklerini hatırlatan Genç, "Yeni binamızda da kapımız yok. Ayrıca bütün birimlerimizin kapısı camdan ve şeffaf. Canik'te çalışmalarımızı halkımızın fikrini alarak yaptık. Biz, Samsun'un ortak akılla yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı olursak da kapımız her renkten, her insanımıza, her kurum ve kuruluşumuza açık olacak. Bizim yönetişim anlayışımızda herkes yönetime katılacak. Ötekileştiren değil, 'Biz' anlayışını benimsiyoruz" diye konuştu.

'PROJELERİMİZ HAZIR'

Samsun'un 17 ilçesiyle birlikte topyekun gelişmesi gerektiğine inandıklarını ve şehrin genelinde eşit ve dengeli bir gelişim sağlayacaklarını belirten Genç, "İstenilen seviyede olmayan Samsun'umuzu geleceğe taşımak için projelerimiz hazır. İlk yapılması gereken merkezle ilçeler arasında rahat ve kolay bir ulaşım imkanının sağlanmasıdır. İlçelerimizin merkeze olan ulaşımları ile ilgili sorunların çözülmesi ilk önceliğimiz olacaktır. Hedefimiz, kısa vadede ilk 10'a, orta vadede ilk 5'e giren bir Samsun'dur" şeklinde konuştu.

TIR, 17 İLÇEYİ DOLAŞACAK

Samsun'da yaşayan herkesin şehirle ilgili düşüncelerini, hayallerini söylemesi açısından "Samsun için fikrim var Tırı”nı önemsediklerini dile getiren Genç, şunları söyledi: "Bugün buradan hareket edecek Tır’ımız Samsun'un bütün ilçelerini gezecek ve Samsunluların bu şehirle alakalı fikrini, düşüncesini alacak. Bizim için herkesin fikri çok kıymetli. 'Samsun İçin Fikrim Var Tırı’na verilecek her fikri kesinlikle değerlendireceğiz. Bu bir başlangıçtır. Samsun'da, kapıları ardına açık, her fikrin önemsendiği, ortak akılla yönetilen bir belediyecilik anlayışı hakim olacak."

Genç, konuşmasının ardından törene katılanlarla birlikte Samsun İçin Fikrim Var tırının açılışını gerçekleştirdi. Vatandaşlar Samsun'un 17 ilçesini gezecek olan ‘Samsun İçin Fikrim Var Tırı’nı el sallayarak uğurladı.

Samsun İçin Fikrim Var Tırı’nda bulunan formlarını zarf içerisinde Fikir Kutusu’na atacak olan vatandaşlar, dilerlerse www.samsunicinfikrimvar.com internet adresinden de şehirle alakalı fikirlerini paylaşabilecek.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER