ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 19:57

"Saldırı, Türkiye'nin huzurunu bozmak isteyen çevrelerce yapıldı"


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hatay Reyhanlı’daki gerçekleşen bombalı saldırının Türkiye’nin huzurunu bozmak isteyen çevreler tarafından yapıldığını belirtti.

İzmir'de bulunan Bekir Bozdağ, AK Parti İl Başkanlığı ziyareti sırasında gazetecilerin Reyhanlı'da yaşanan patlamalarla ilgili sorularını cevapladı.

Güvenlik güçleri ve istihbaratın olayın üzerinde olduğunu ifade eden Bozdağ, "Olayı gerçekleştirenleri tespit etmek ve yakalamak için her türlü çalışmayı gayreti, çabayı gösteriyor. İnşallah kısa sürede bir netice elde ederler. Ama bu olayın arkasında kimler var, nedir ne değildir bunlarla ilgili çalışmalar bittikten sonra daha sağlıklı bir değerlendirme yapacağız.” dedi.

Hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralananlara da şifa dileklerinde bulunan Bozdağ, "Hatay Reyhanlı’da meydana gelen olaylar hepimizi derinden üzdü. Hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralananlara acil şifalar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin büyük bir devlet olduğunu belirten Bozdağ, konunun üzerinde durulduğunu, her ihtimalin değerlendirildiğini, saldırıyı gerçekleştirenlerin en kısa sürede tespiti için yoğun bir çalışma gösterildiğini ifade etti.

Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu, ülkede yakalanan iyi havanın devam edeceğini vurgulayan Bozdağ, "Geldiğimiz noktadan rahatsız olan çevreler her zaman olacaktır. Bundan sonra da olacaktır. Ama Türkiye her türlü olumsuzluğun üstesinden gelecek güce ve kuvvete sahiptir. Bu saldırı nedeniyle aramıza fitne, fesat sokmak isteyenler olabilir. Ben buradan bir kez daha tüm insanlarımızı sağduyuya davet ediyorum. Devletlerine, hükümetlerine güvenmelerine davet ediyorum. Bu olay üzerinde hassasiyetle ve ciddiyetle durulmaktadır. Gereken neyse her şey eksiksiz yapılmaktadır. Konunun üzerinde duruluyor. Her ihtimal değerlendiriliyor. Değerlendirmeler ve araştırmalar sonunda daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Ama bir şeyi ifade etmekte fayda var, Türkiyemizin geldiği noktadan rahatsız olanlar var. Türkiye’mizin olumlu seyreden ikliminden rahatsız olanlar var. Bunlar her dönem oldu, bugün de olacaktır, yarın da olacaktır. Ama biz bunlara rağmen Türkiye’mizi daha ileri noktalara taşımak için gayret edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER