ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 19:20

Saadet Partisi'nin Trabzon mitingi


Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Bugün güzel yurdumuz siyaseten, iktisaden ve ekonomik olarak tıkanmıştır. Tek çare milli görüş iktidarı Saadet Partisi'dir" dedi.
Kamalak, partisince Atatürk Alanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, iktidar sahibi olmanın fevri davranmak anlamına gelmeyeceğini belirtti.
Kamalak, "12 yıldır iktidardasın. Sen geldiğinde gerçekten böyle bir paralel yapı varsa ve önlemediysen sana daha kaç yıl lazım? 12 yıl önce böyle bir yapı yoksa o zaman bu yapı senin döneminde oluşmuş demektir. Sebebi ve sorumlusu sensin" diye konuştu.
AK Parti iktidarının istediği kanunu çıkarabildiğini ifade eden Kamalak, şöyle devam etti:
"İstemediği memuru oradan oraya bir top gibi sürebiliyor mu? Nasıl olur diye sorduğumuzda 'safmışım' diyor. Güneydoğu bölünüyor iktidar saf. Büyük Ortadoğu projesinin eş başkanı olarak görevlendirilmiş safmış. Şimdi de milleti birbirine kırdıracaklar. Birkaç sene sonra da emin olun diyecek ki yanlış yaptık, safmışız. Bugün güzel yurdumuz siyaseten, iktisaden ve ekonomik olarak tıkanmıştır. Tek çare milli görüş iktidarı Saadet Partisi'dir. Çünkü partimiz kadim gelenekleriyle geleceğe yürüyen bir partidir. Saadet Partisi alnı ak başı dik olan, batıdan bağımsız, kendi özgürlüğünü belirleyen, kendi savunmasını kendisi yapan, karanlıktan aydınlığa çıkışın adıdır. Makamın ve servetin, hakkın ve hakikatin peşinden giden yiğit inanmış insanların partisidir."
- "Ne hasedimiz ne de kasetimiz var"
Kamalak, parti olarak her zaman mazlumların ve haklıların yanında olduklarını anlatarak, "Çok şükür ne hasedimiz nede kasetimiz var. Alnımız ak başımız diktir. O yüzden bizim ne kirimiz, ne de kinimiz vardır. Kimse bizi bu ülkenin insanına tuzak kurmakla suçlayamaz. Kimse bizi Avrupa Birliği, Amerika ve İsrail'in yanında yer alan taşeron olmakla suçlayamaz. Amacımız net ve kesindir. İlk etapta yaşanabilir Türkiye'yi tesis etmektir. İkinci amacımız yeniden büyük Türkiye'yi kurmak, üçüncü olarak da paramparça olan İslam dünyasını birleştirmektir. İnşallah 30 Mart'ta Saadet Partisi kazanacak, Saadet kazanınca İslam alemi ve tüm insanlık kazanacak" diye konuştu.
- "Üzerimize yürüyen tanklara taş bile atmadık"
Milli görüş olarak dört tane partilerinin kapatıldığını vurgulayan Kamalak, şunları kaydetti:
"Biz, sizler ve bu ülke için varız. Dört tane partimiz kapatıldı. Engellendik, yasaklandık üzerimize tanklar sürüldü ama biz o tanklara bir taş bile atmadık. Üzerimize tankları süren subaylarımıza bir kem söz bile söylemedik. Biz çok ağır bedeller ödedik. Sizlere en ufak bir bedel ödetmedik. Çünkü bizim feryadımız düşmanlığımızdan değil, bu vatana olan sevgimizden sevdamızdandır. Milli görüş bu ülkede binlerce belediye ve bakanlıkta yönetime geldi. Hiçbiri hakkında en ufak bir yolsuzluk yada şaibe duydunuz mu?"
Kamalak, konuşmasının ardından partisinin belediye başkan adaylarıyla mitinge katılan vatandaşları selamladı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER