ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 21:52

Saadet Partisi'nden Suriye ziyaretiyle ilgili açıklama


Saadet Partisi, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner'in, Genel Başkan Mustafa Kamalak'ın Suriye ziyaretiyle ilgili iddialarının "gerçek dışı ve asılsız" olduğunu bildirdi.

Partiden yapılan yazılı açıklamada, Ocak 2012'de Suriye'ye yapılan ziyarette Genel Başkan Mustafa Kamalak'a Genel Başkan Yardımcıları Temel Karamollaoğlu, İlyas Tongüç, Genel İdare Kurulu Üyesi ve Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan, Genel Başkan Danışmanı Mustafa Yılmaz ve koruma müdürünün eşlik ettiği belirtilerek, söz konusu görüşmede tercümanlığı, Esed'in tercümanı sıfatıyla Prof. Dr. Mehmet Yuva'nın yaptığı bildirildi.

"Heyette ve görüşmede, iddia edildiği gibi Ebul Firas isimli bir şahıs, ne de herhangi bir başka kişi yer almamıştır" ifadesine yer verilen açıklamada, görüşmenin fotoğraf ve videolarına bakıldığında bunun görülebileceği belirtildi.
Açıklamada, "Bu açık gerçeğe rağmen, CHP Milletvekili Sayın Cihaner'in, tamamen hayal ürünü olan asılsız iddia ve ithamları gündeme getirmeye çalışması, hedef saptırma ve CHP'yi içine düştüğü durumdan kurtarma çabası olarak değerlendirilmelidir. Hiçbir dayanağı olmayan bu iftira karşısında Saadet Partisi bütün hukuki haklarını saklı tutmaktadır" görüşüne yer verildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER