ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 21:46

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Çorum'da


Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, paralel yapı iddialarına yönelik, "Biz Saadet Partisi olarak kavga değil, huzur istiyoruz. Bu tür kavgalarla hele hele hükümetin taraf olduğu kavgalarla ülkeye zarar verildiğini düşünüyoruz" dedi.
Kamalak, beraberinde genel başkan yardımcıları İlyas Tongüç ve Temel Karamollaoğlu ile partisinin il başkanlığınca Anitta Otel'de organize edilen "Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı"na katılmak için Çorum'a geldi.
Aday tanıtımı öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Kamalak, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kavgaya ve gerginliğe değil, huzura ve barışa ihtiyacının olduğunu belirterek, "Bu nedenle Saadet Partisi olarak yollara koyulduk. Türkiye'nin icraatı, yönü ve yolu ne olmalıdır diyerek, aziz milletimizle yüz yüze müzakere edelim diye yollara koyulduk, Anadolu'yu dolaşıyoruz" diye konuştu.
Mahalli İdareler Seçimlerine, tüm bölgelerde çıkardıkları adaylarla katılacaklarını ifade eden Kamalak, "30 Mart'ta, bin 394 bölgede seçim yapılacak. Bizim bin 394 yerde de adayımız var. Belki Türkiye'nin bütün noktalarında seçime giren tek parti biziz" dedi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin, Türk milletinin temsil edildiği yüce makamlardan biri olduğunu vurgulayan Kamalak, şunları kaydetti:
"Meclis toplanmadığı, çalışmadığı gün Türkiye daha sakin, millet daha huzurlu... Meclis toplandığı gün milletvekilleri birbirlerine giriyor, ağza alınmayacak sözler, küfürler orada yapılıyor. Millet geriliyor, kafa göz yarmalar, ağız burun kırmalar, binbir çeşit küfürler... 'Neden böyle?' Çünkü orada milli görüş yok. Milli görüşün olmadığı yerde huzurun ve sükunun sağlanması mümkün değil. Çünkü milli görüş bu milletin ruh kökünü temsil ediyor."
Bir gazetecinin paralel yapı iddialarına ilişkin sorusu üzerine Kamalak, şöyle konuştu:
"Biz Saadet Partisi olarak kavga değil, huzur istiyoruz. Bu tür kavgalarla hele hele hükumetin taraf olduğu kavgalarla ülkeye zarar verildiğini düşünüyoruz. Kısacası kavga, ister cemaat ile hükümet arasında olsun, ister iktidar ile muhalefet arasında olsun Türkiye'ye fayda sağlamamaktadır. Bu zararı bir bütün olarak tüm millet olarak ödemekteyiz. Biz kavgada taraf değiliz ve yaşananları üzüntüyle takip ediyoruz. Bir ülkede eğer hukuka aykırı durum varsa, orada hukuk konuşmalı, yargı konuşmalı, bağımsız mahkemeler, özgür savcılar konuşmalı diye düşünüyorum. Ama uygulamaya baktığımızda ne yazık ki hakimler, savcılar hallaç pamuğu gibi oradan oraya atılıyor. Meydanlarda bir kısım hakimlerle savcılarla hesaplaşmanın yapılacağı ifade ediliyor ki bunlar uygun bir üslup değildir."
Kamalak, daha sonra belediye başkanları aday tanıtım toplantısına katıldı.
Toplantıda, Saadet Partisi'nin Çorum Belediyesi başkan adayı Adnan Cıdık ile 13 ilçenin adayları tanıtıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER