ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 19:14

"PKK'lılar Erdoğan affıyla sevinç çığlıkları atıyor"


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PKK'lı teröristlerin, zımnen ilan edilen Erdoğan affıyla sevinç çığlıkları attığını öne sürdü. Bahçeli, "Şehitlerimizin kanlıları görmezlikten geliniyor. Canileri herkes görmüş ama insansız hava araçları ve hükümet görememiştir. Bu militanlar burnumuzdaki kamplarda mevzilenip elleri silahta bekleyecektir." dedi.

Adana'daki mitingde konuşan Bahçeli, Türk milletinin hüsran içinde hüsran yaşamaya mecbur bırakıldığını iddia etti. 63 kişilik Akil İnsanlar Heyeti'ne ağır hakaretlerde bulunan Bahçeli, "63 akıl yoksunu, gittikleri her yerde öfke ve kin kusmaktadır. Bunların her ifadesi akıllara durgunluk veriyor." iddiasında bulundu.

Bahçeli şöyle konuştu: "Hele birinin 'hayvanlar bile anladı, bazı insanlar anlamıyor' sözleri aslında bir nebze doğrudur. Çünkü insan olan, çözüm sürecini anlamayacak ve kabul etmeyecektir. 63'lüklerin gidecekleri yerlerde hayvanat bahçelerini ziyaret etmesi ve burada fikir alışverişinde bulunmaları çözüm süreci adına renkli sonuçlar verecektir."

PKK'nın süreçten umutlandığını ve heyecana kavuştuğunu savunan Devlet Bahçeli, "İmralı canisinin önce ev hapsi, sonra özgürlüğüne kavuşması artık an meselesi." ifadelerini kullandı.

Başbakanın 'başkan' olmak için buna yol verdiğini öne süren Bahçeli, "PKK ile anayasa yapmak ve referandumla son vuruşu gerçekleştirmek istiyor. Başbakan teröristlerin kervanbaşı olmayı da çoktan başarmıştır. Sınırlarımızdan çıktığı iddia edilen teröristlere kılavuzluk yapılıyor. Şehitlerimizin kanlıları görmezlikten geliniyor. PKK'lılar zımnen ilan edilen Erdoğan affıyla sevinç çığlıkları atıyor. Canileri herkes görmüş ama insansız hava araçları ve hükümet görememiştir. Bu militanlar burnumuzdaki kamplarda mevzilenip elleri silahta bekleyecektir." şeklinde konuştu.

Mitinge katılanlar tarafından atılan sloganlarla konuşması sık sık kesilen Bahçeli, PKK militanlarının bir kısmının Türkiye içinde kalacağı, ağır silahlarını Türkiye'de saklayacağı ve gelişmelere göre silahları yeniden harekete geçireceklerini savundu. Sınır emniyetinin kalmadığını ve teröristlerin sınırları sulandırdığını kaydeden Devlet Bahçeli, Reyhanlı'daki kanlı saldırının bunun en açık delili olduğuna vurgu yaptı.

AK Parti yönetimindeki Türkiye’nin tel tel döküldüğünü, siyasetten ekonomiye, spora kadar dağların suçlulara, sokakların saldırganlara, ekonominin ise aç gözlülere teslim edildiğini ileri süren Bahçeli, vergilerin acımasız, zamların şiddetli olduğunu, işsizliğin yakıp kavurduğunu dile getirdi.
CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER