ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 12:20

"PKK çekilirse memnun oluruz"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,terör örgütü üyelerinin sınır dışına çıkmasıyla ilgili, " Çekilirlerse memnun oluruz arkadaşlar. Kimse ülkede terörist istemez" dedi.
     Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç'ı, makamında ziyaret eden Kılıçdaroğlu, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.
     CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi oldu, adaylarınızı nasıl belirleyeceksiniz-" sorusuna, "Bölgenin eğilimi ve kamuoyu yoklamalarını dikkate alacağız. Temel ilkemiz şu, halkın sevdiği güvendiği kişileri belediye başkan adayları olarak göstereceğiz" yanıtını verdi.
     Kılıçdaroğlu, mayıs ayında İstanbul'da "Yerel Yönetim Fuarı" düzenleyeceklerini de ifade ederek, "Belediye başkanlarımızın hizmetleri bu fuarda tanıtılacak" diye konuştu.
    
     -"Bu soruları bana değil Başbakan'a sorun"-
    
     Bir gazetecinin, "BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in, Kandil'in 25 Nisan'da yapacağı açıklamanın ardından PKK'nın sınır dışına çekilmeye başlayacağı yönündeki açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz-'' sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Çekilirlerse memnun oluruz arkadaşlar. Kimse ülkede terörist istemez" ifadelerini kullandı.
     Kılıçdaroğlu, "Sizce çekilme gerçekleşir mi" sorusu üzerine de şunları söyledi:
     "Onu bilemem, bu sorunun muhatabı Sayın Başbakan. Başbakan'a soracaksınız. Pazarlıkları yürüten O. Masanın bir tarafında Recep Tayyip Erdoğan var, diğer tarafında Öcalan var. Erdoğan'a sorulması gereken soruyu bana soruyorsunuz. Çekilecekler mi, çekilmeyecekler mi- Pazarlığın süreci nedir- Bu ayrıntıları Başbakan'a soracaksınız."
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER