SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2014 Perşembe 17:48

Özdemir: CHP Sivas il binasına baskın yapıldı

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/ozdemir-chp-sivas-il-binasina-baskin-yapildi-1494839-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/ozdemir-chp-sivas-il-binasina-baskin-yapildi-1494839-622x360.jpg
Özdemir: CHP Sivas il binasına baskın yapıldı

Özdemir, polislerin Sivas CHP il binasına asılan ve partisinin hazırladığı ‘17-25 Aralık Hırsızlık Haftası’ pankartının indirilmesini kınadı


TBMM İdare Amiri ve CHP Milletvekili Malik Ecder Özdemir, "İl örgütünün şu alana koyduğu hırsızların resmini taşıyan küçük bir pankartı ne yazık ki üzülerek söylüyorum mahkeme kararıyla gelip CHP il binasından götürebiliyorlar. Buradan adalet çıkabilir mi?" dedi.

CHP Milletvekili Malik Ecder Özdemir, il binasında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 17 Aralık operasyonlarında el konulan paraların faiziyle birlikte geri alındığını aktararak, "Elbette başka sorunlarımız ve sıkıntılarımız var. Ama bu yara kapanacak gibi değil. 2 gündür televizyonlarda izliyoruz. Hırsızların parası iade edildi. Yetmedi devlet 55 trilyon lira Rıza Zarrab’a, 20 milyon lira da İçişleri Eski Bakanının oğluna faiziyle para ödüyor. Valizlerle paraları toplayıp aldı götürdüler. Türkiye Cumhuriyeti, hırsıza çaldığı paranın üzerinde bir de faiz ödeyen devlet durumuna düşürüldü. Gerçekten kara bir gündür ve lekedir." şeklinde konuştu.

"HIRSIZLIĞI SORUŞTURANLAR SUÇLU OLDU"

"Zaman zaman unutuyoruz. Recep Tayyip Erdoğan, O günden bu tarafa tek şey söyledi; ‘Paralel devlet, paralel polis, şantaj ve montaj var’ dedi. Ama bir şeyi söyleyemedi. ‘O dinlediğiniz ses benim sesim, Karşıdaki ses Bilal oğlanın sesi değildi’ diyemedi." diyen Özdemir, "Kuşattığı medya sayesinde öyle bir algı oluşturdu ki hırsızlar başköşede, hırsızlığı kovuşturanlar suçlu durumuna düşürüldü." görüşünü savundu.

"Sivas il örgütünün binaya astığı ve hırsızların resmini taşıyan küçük bir pankartı ne yazık ki üzülerek söylüyorum mahkeme kararıyla gelip CHP il binasından götürebiliyorlar." diyen Özdemir, şöyle devam etti: "Buradan adalet çıkabilir mi? Bu adalete inanış olabilir mi? Dün başka bir toplantıda 16 yaşında bir çocuk Kubilay’ı anma etkinliğinde hırsızlığa ve yolsuzluğa karşı laf etti diye tutuklanıyor. Türkiye giderek adalet dağıtmaktan uzaklaşıyor. Faşist bir diktatörlüğe doğru gidiyor. Meclis'te hırsızlık yapmak günah değil, ‘Mecliste hırsız var’ demek suç. Böyle bir anlayış olabilir mi? Bu anlayışla bu Türkiye nereye gidebilir. O nedenle giderek Türkiye üzerinde kambur haline gelmiş olan AK Parti iktidarından inşallah inanıyorum ki 2015 seçimlerinde hep beraber kurtulacağız."

"YOLSUZLUKLAR KONUSUNDA PARALEL DEVLET OLUŞMUŞ"

CHP İzmir Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Musa Çam ise 17 ve 25 Aralık’ta Hükümetin tüm organlarıyla yolsuzluğa bulaştığının ortaya çıktığını öne sürerek, şu ifadeleri kullandı: "Düşünün. 'Oğlum paraları sıfırla’ diyen kişi dönemin başbakanıydı. ‘İran vatandaşı Rıza Zarrab’ın önüne yatarım’ diyen kişi dönemin içişleri bakanı. Savcılara telefon edip ‘yolsuzluklar dosyasını kapatın' diyen kişi adalet bakanı. Polislere telefon edip 'savcının dediklerini yapmayın, gerekirse onu da içeri alın' diyen kişi dönemin başbakanlık müsteşarı, bugünün içişleri bakanı. 'Ben ne yaptımsa başbakanın dediklerini yaptım. Niye ben istifa edeceğim. İstifa edecek birisi varsa o da dönemin başbakanıdır' diyen kişi, aynı kabinede görev yapan bakandı. Demek ki yolsuzluklar konusunda bir paralel devlet oluşturulmuş. Bunlar 17-25 Aralık’ta çok net bir şekilde ortaya çıkmıştır. 17-25 Aralık 2013’te ortaya çıkan tablo, bir hükümetin neredeyse tüm organlarının yolsuzluğa bulaştığının göstergesidir."

“AK PARTİ MECLİS GRUBU CİDDİ SINAV VERİYOR”

“ CHP’nin ‘Hırsızlık ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası’ olarak topluma paylaştığı bu dönemde Ak Parti’nin Meclis grubu da ciddi bir sınav vermektedir.” diyen Musa Çam, “2015 yılına giriyoruz. Soruşturma Komisyonunun bu konuda bir karar vermesi gerekiyordu. Hükümetin ve Cumhurbaşkanının müdahalesi sonucunda soruşturma komisyonu bir karar vermedi. Komisyon Başkanı telefonla dışarıya çağrıldı, talimat verilerek, komisyon karar vermeden 5 Ocak’a ertelendi. Şimdi 5 Ocak’ta toplanacak ve Bu bakanlarla ilgili nihai kararını verecek. Çünkü 9 Ocak son tarih. Kararını vererek TBMM başkanlığına teslim edilecek.” Açıklamasını yaptı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

’’Irak Irak halkına aittir’’

SONRAKİ HABER

Kamer Genç PKK ve DBP’yi hedef aldı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.