ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Temmuz 2014 Perşembe 08:57

''Ortadoğu acil 'Milli Görüş'ü bekliyor''

Ortadoğu acil Milli Görüşü bekliyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, kan gölüne dönen Saadet Partisi'nin acilen Milli Görüş'ü beklediğini söyledi.


Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Bugün bakıyoruz Ortadoğu kan gölü içerisinde. Suriye, Mısır, Somali... Bütün bunlar emin olun bir hastanın doktoru beklemesinden daha acil Milli Görüş'ü bekliyor" dedi.

Partisince İzmit'te bir restoranda düzenlenen iftar programına katılan Kamalak, Ortadoğu'da yaşanan gelişmelere değinerek şunları kaydetti: "Bugün bakıyoruz Ortadoğu kan gölü içerisinde. Suriye, Mısır, Somali... Bütün bunlar emin olun bir hastanın doktoru beklemesinden daha acil sizi bekliyor, Milli Görüş'ü bekliyor. Allah aşkına bu kardeşlerimiz imdat diyor. Şu an baktığımızda Türkiye'nin iç yapısı da karmakarışık. Bakıyorsunuz şu an bayrağımız indiriliyor. Hem içeride hem dışarıda. Soruyorum sizlere bu durumlar 10 yıl önce mi daha sağlıklıydı yoksa şimdi mi daha sağlıklı. Şu an dost olduğumuz kardeş ülke kaldı mı? Kim düzeltecek, elbette sizler."

SANDIKLARIMIZA SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM

Partisinin Kocaeli çalışmalarıyla ilgili konuşan Kamalak, "Kocaeli'nin 1 milyon 700 bin nüfusu var. İnsanlığın kurtuluşu için bu kardeşlerimizi ziyaret etmemiz gerekiyor. Kentteki seçmenlere, mutlaka bunların hepsine ulaşmamız icap ediyor. Kocaeli'ye baktığımızda 4 bin 24 tane sandığımız var. Bunları mutlaka Kocaeli halkıyla buluşturmamız lazım. Aksi halde sözle olmuyor. Ekip olarak işin gereğini yapmamız lazım. Sandıklarımıza sahip çıkmamız lazım. Biliyorsunuz geçen seçimlerde sandıklarda oylar tutarsız çıkmıştı. Onun için sandıklarımızı müzayede etmemiz lazım. Burada 520 mahallemiz var. Mutlak suretle mahalle yönetimlerimiz oluşturulmaktadır. Kadın kollarımız, gençlik kollarımız, sivil toplum kuruluşlarımız bir bütün olarak tam teşekküllü hazır hale gelmelidir. Muhtemeldir ki cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra kasım veya aralık ayları gibi yine bir seçimle karşı karşıya gelebiliriz. O münasebetle Allah rızası için hazır olalım" ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER