ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 14:38

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Burdur'da


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Toplanan verginin yüzde 86'sı, yılda 60 katrilyon faize gidiyordu. Biz ne yaptık? Bizim yaptığımız, hortumları kestik. Kimisini Başbakan testereyle kesti. Kimisini baltayla kestik. Bunu vatandaşa hizmet olarak aktardık" dedi.
Bakan Eroğlu, Altınyayla ilçesinde partisinin ilçe teşkilatını ziyaret etti. Eroğlu, kent merkezinde seçim otobüsünün üzerinden halka hitaben yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını Burdur'a getirdiğini söyledi.
Burdur'u her zaman sevdiklerini, yatırımları zirvede tuttuklarını anlatan Eroğlu, "Hükümetimiz şu ana kadar 3,5 milyar liralık yatırım yapmış. Barajlar, sulama tesisleri, göletler, hastaneler, yollar, sağlık tesisleri, pek çok tesis ve yatırım yapılmış Burdur'a. Burdur geçmişte unutulmuş bir ildi. İlk defa AK Parti Hükümeti hatırladı. 30 Mart'ta sizlerin de desteği ile bu güzel ilçeye elimizden gelen hizmeti yapacağız. Bizler bu milletin hizmetkarıyız" diye konuştu.
Eroğlu, Burdur ve ilçelerinde 47 dereyi ıslah ettiklerini "Bin Günde Bin Gölet Projesi" kapsamında 37 gölet ve sulamasının yapıldığını kaydetti.
AK Parti Hükümeti'nin IMF'ye olan 23 milyar dolar borcu ödediğini, üstüne 5 milyar dolar borç verileceğini ifade eden Eroğlu, şöyle devam etti:
"Merkez Bankası'nın kasası boşaltılmıştı. Kasasını kim doldurdu? Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Hükümeti, sizin hükümetiniz doldurdu. Milletten zorunlu tasarruf diye toplamışlar 13.5 katrilyon. O buharlarmış. Milletten konut edindireceğiz diye KEY adıyla para toplamışlar, 3,5 katrilyon. Kim topladı bu parayı? Bizden önceki hükümetler, biz ödedik. Millete olan bu borçları ödedik. 22 banka hortumlandı. Bankalar soyulmuş. Bankaya para yatıran vatandaşın kabahati var mı? Yok. Çünkü devlete güvenmiş. 231 milyar lira vatandaşa bu parayı kim ödedi. Biz ödedik. Dış borçları ödüyoruz, IMF'ye olan borçları ödüyoruz."
- "Başı dik' bir Türkiye var"
Bakan Eroğlu, artık "başı dik" bir Türkiye'nin olduğunu, pek çok yatırım yaptıklarını ifade ederek, "Şu kardeşiniz sadece DSi'de bin 763 tane tesis açtı. Sırf İstanbul'da 600 tane tesis açtı. 2071 yılına kadar su problemini çözdük. Haliç'i kurtardık. Altyapıyı tamamladık. Son 10 yılda sulamada destan yazdık. 268 baraj bu yılın sonunda bitiyor. Bin gölet ve sulama... Ben sanıyordum ki sadece İstanbul susuz. 76 şehir susuzmuş. 76 şehrin su meselesini kökünden çözdük. Biz, su medeniyettir diyoruz" diye konuştu.
Hizmetlerin parayla yapıldığını anlatan Eroğlu, şöyle konuştu:
"Tabi bize gökten para yağmıyor. Bu kadar borç ödeniyor. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Bunun hesabı çok basit. Şu anda 700 milyarlık, son 10 yılda yatırım yapmışız. Peki bunu nasıl sağladık? Sizden aldığımız vergilerden sağladık. Eskiden toplanan vergilerin yüzde 86'sı faiz ödemesine gidiyordu. Al gülüm ver gülüm. Faiz lobisinin baskısı altında öyle bir soygun çarkı işliyordu ki... Faiz lobisi 100 lira veriyor, 63 lira faiz alıyor. Dünyada yok böyle bir şey. Toplanan verginin yüzde 86'sı, yılda 60 katrilyon faize gidiyordu. Biz ne yaptık? Bizim yaptığımız, hortumları kestik. Kimisini Başbakan testereyle kesti. Kimisini baltayla kestik. Bunu vatandaşa hizmet olarak aktardık."
İzmir'de, Şanlıurfa'da milletin meydanları doldurduğunu dile getiren Eroğlu, "Çünkü millet 'uzun adama' sahip çıktı. Başbakana sahip çıktı. Recep Tayyip Erdoğan'ı yedirmeyeceğiz. Bu seçimler basit bir mahalli seçim olmaktan çıktı. 30 Mart, milletin güçlü yürüyüşünün aydınlık geleceğini engellemeye çalışanlara karşı hesap günü olacak. İnşallah millet onların hesaplarını 30 Martta bozacak. Onların hesapları varsa Cenabı Allah'ın da hesabı var" dedi.
Altınyayla'da Bakan Eroğlu, yöresel bir saz olan sipsi, davul ve zurna ile karşılandı. Eroğlu, daha sonra partisinin Gölhisar ve Söğüt ilçe teşkilatlarını ziyaret etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER