ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 21:56

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da


Orman ve Su İşleri Bakanı Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'de en büyük yatırımların hükümetleri döneminde yapıldığını söyledi.
Eroğlu, Dazkırı ilçesinde halka hitaben yaptığı konuşmada, Çanakkale'den sorumlu bakan olduğunu, burada, Çanakkale destanının yazıldığı Gelibolu Milli Parkı bulunduğunu kaydetti.
Parka Çanakkale tanıtım merkezi yaptıklarını anlatan Eroğlu, "Tarihimize sahip çıkmamız lazım, tarihe sahip çıkmak lafla olmuyor, icraatla oluyor. Ben, Orta Asya'da, Mogolistan'da, Karakurum'da Orhun Abidelerinin bulunduğu yere gittim. Oradaki muhteşem 80 kilometre yolu, başbakanımız yapmıştı. Düşünebiliyor musunuz, atalarımızı biz hatırladık. Kimileri milliyetçi geçiniyor ama biz gerçekleştiriyoruz, yapıyoruz, destan yazıyoruz. Farkımız bu'' dedi.
Sadece devletin kasasını doldurmakla, borçları ödemekle kalmadıklarını belirten Eroğlu, şunları kaydetti:
''Türkiye'de en büyük yatırımları biz yaptık. Allah aşkına, bir hesap yapın. Mümkün olsa terazinin bir kefesine bizim 11 yılda yaptıklarımızı koysanız, bir de bizden önce 80 yılda yapılanları bir kefesine koysanız, bizim kefe ağır basar, ağır. Dazkırılılar, müteşebbis insanlardır, kafası basan insanlardır. Hesap edin şimdi; bizden önce kaç bin kilometre bölünmüş yol yapıldı, 6 bin 500 kilometre. Biz 10 yılda kaç kilometre yol yaptık, 17 bin 500 kilometre. Bizden önce kaç üniversite vardı, şimdi kaç üniversite var. Bizden önce kaç hastane vardı, şimdi kaç hastane var?''
Evciler ilçesine de giden Eroğlu, buradaki konuşmasında, ''2000'li yıllarda Türkiye'de neler oldu, onu bir hatırlayın. Merkez Bankası'nın kasasını kim boşalttı, 22 bankayı kim soydurdu, bütün Türkiye'deki Ziraat Bankasını, Halk Bankasını kim hortumlattı, Allah aşkına bunları bir düşünün. Paramızın yanına her yıl bir sıfırı kim koydu? 1 milyonla tuvalete bile girilmiyordu neredeyse. Tuvalet parası olmuştu'' dedi.
Kendilerinden önceki dönemlerde toplanan verginin yüzde 86'sının faize gittiğini anlatan Eroğlu, ''Her yılda 60 katrilyon, bütçede faiz lobisine para ayırıyordunuz. Şimdi ne oluyor peki, zaten rahatsızlık bu. Mamaları kesildi, 'bu AK Parti hükümeti bir gitse de eski ballı, kaymaklı günlere bir dönsek' diye bunun heyecanını yaşıyorlar, bunun için gayret ediyorlar. Millet artık uyandı.''
Eroğlu, daha sonra Kızılören ilçesinde halka hitap etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER