ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 16:29

Orhan Gencebay, Bakan Çelik'i ziyaret etti


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan ünlü sanatçı Orhan Gencebay ile bilinmeyen bir anısını paylaştı. Çelik, “Zor zamanlarda iyi bir dost olduğunu her zaman göstermiştir. Sayın Başbakanımız o zor günlerde, koyu günlerde, memleketin üzerine kasvet düştüğü günlerde, cezaevinden çıktığında ilk ziyaretçilerinden birisi Orhan Bey'di. Çoğu insanın cesaret edemediği zamanlarda ön kapıdan girerek ziyarete gelmişti.” dedi.

        Sanatçı Orhan Gencebay, Bakan Ömer Çelik’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Görüşmenin başında basın mensuplarının görüntü almasına izin verildi. Kendileri ile ilgili bir bakanlık olduğu için hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu kaydeden Gencebay, ziyaret vesilesi ile bazı konuları da Bakan Çelik ile konuşabileceklerini söyledi.

"ZOR ZAMANLARDA DOST OLDUĞUNU HER ZAMAN GÖSTERMİŞTİR”

        Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de konuğunun önemli bir şahsiyet olduğuna dikkat çekerek, Gencebay’ın tüm Türkiye’nin sevdiği, memlekete ve dünyaya mal olmuş bir isim olduğunu dile getirdi. Kendisinin ünlü sanatçı ile bir anısının olduğunu aktaran Çelik, bunu Gencebay’ın da bilmediğini söyledi. Çelik, “Zor zamanlarda iyi bir dost olduğunu her zaman göstermiştir. Sayın Başbakanımız o zor günlerde, koyu günlerde, memleketin üzerine kasvet düştüğü günlerde, cezaevinden çıktığında ilk ziyaretçilerinden birisi Orhan Bey'di. Çoğu insanın cesaret edemediği zamanlarda ön kapıdan girerek ziyarete gelmişti. O günlerden beri kendisi hem insan olarak sevdiğimiz hem de vefalı olarak bildiğimiz bir sanatçımızdır.” ifadelerini kullandı.

        Çelik, ziyaretinden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: “Dolayısıyla bugünkü ziyaretinden çok büyük şeref duydum. Bana da o günlerden bugünlere hatıra zincirinin gönlümden, zihnimden geçmesini sağladı. Söylediği gibi şimdiye kadar çok güzel işler yapıldı. Her bakanımız çok güzel işler yaptı, çok güzel katkılar sağladı kültür sanat hayatımıza. Bundan sonra daha iyi işler yapmaya devam edeceğiz.”

        “BİZ HAKK'A VE HALKA HİZMET EDENE SAYGI DUYARIZ”

        Bakan Çelik’in konuşmasından sonra tekrar söz alan Gencebay, “Biz halka, Hakk'a hizmet edene, gereğince hizmet edene saygı duyarız. Kim olursa olsun teşekkür ederiz. Çünkü hepimiz insanız, hepimiz birbirimize hizmet için varız. Ömer Bey aynı zamanda çok önemli fikir adamı. Bizim konularımıza da son derece duyarlılığıyla bilinmektedir.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER