ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 14:35

Oğuz Kağan Köksal: Valinin sözleri yanlış değerlendirildi

Oğuz Kağan Köksal: Valinin sözleri yanlış değerlendirildi


Siirt Valisi Ahmet Aydın'ın, terör örgütüne katılımlara ilişkin açıklamalarının, rakamların yanlış değerlendirildiğini açıklayan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal, PKK terör örgütüne katılımların gösterildiği gibi olmadığını söyledi.

Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Demir’le birlikte parti binasında soruları cevaplandıran Köksal, sürecin devam ettiğini, bazı aksaklıkların olabileceğini, sonuçta anaların ağlamadığını ifade etti. Terör örgütüne katılımın 2 bin kişiyi bulduğuna dair yazılarla ilgili olarak Köksal, "Bu yazanlar çetele mi tuttu?" dedi.

Çözüm sürecine insanların umutla baktığını belirten Köksal, bir gazetecinin, çözüm sürecinde 2 bin kişinin PKK’ya katıldığına dair sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı: “Söylenen rakam 2 bin civarında adam olduğudur, terörist olduğu şeklindedir. Katılım söz konusu. Bizim bilgilerimize göre önemli güçte katılım söz konusu değildir. Sadece şu var. Net olmamakla birlikte bunları kandırır mıyız diye ortada dolaşan bir laf var. 2 bin katılımı diyen nereden bilmiş? Çetelesini mi tutmuş? Beraber yazmışlar da 2 bin mi denmiş? Böyle bir şey yok. Öyle bir şeye ihtimal de vermiyoruz. Ama ayrılık var mı var. Çekip gidiyorlar."

HERKESİN KENDİ İSTİHBARATI VAR

Köksal, 2 bin kişinin dağa çıkmasıyla ilgili istihbaratı raporlara dayandıran gazetecilerle ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İstihbaratı raporlara dayandıran gazeteciler bunları alıpda mı yayınlamış? Adı üzerinde, istihbarat raporu. Kendi istihbaratı ise bunu bilemem. Herkesin kendi istihbaratı var. İstihbarat raporu denince, herkesin aklına devlet istihbaratı geliyor. Herkesin kendi kendine istihbaratı vardır. Belki bunlar gazetelerin istihbaratıdır.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER