SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Kasım 2014 Cuma 00:10

O sıva ustasını tebrik etti

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/o-siva-ustasini-tebrik-etti-1487927-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/o-siva-ustasini-tebrik-etti-1487927-622x360.jpg
O sıva ustasını tebrik etti

MHP Lideri Devlet Bahçe’li kendi evini şehit ailesine bağışlayan sıva ustası Ali Dal’ı tebrik etti.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçe’li Fransa’da yaşayan sıva ustası Ali Dal’ın, Diyarbakır’da şehit edilen Astsubay Nejdet Aydoğdu’nun ailesine kendi evini bağışlamasına ilişkin, ‘’ Ali Dal Fransa’da sıvacılık yapıyormuş. Bana göre 77 milyonun vicdanını fedakârlığıyla sıvadı. Takdir ve tebrik ediyorum.’’ dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, yaşamını Fransa’da sürdüren sıva ustası Ali Dal’ın Eskişehir’deki evini şehit ailesine bağışlamasını değerlendirdi.

Devlet Bahçeli attığı tweetlerde, ‘’Size göre zengin kimdir? Bir an için düşünün: Parası çok olana mı, gönlü bol olana mı zengin diyeceğiz ? Malı çok olan mı, gönlü ve gözü tok olan mı servet sahibidir ? Size göre yoksul kimdir? Harcayacak parası olmayan mı, yoksa hazineler içinde yüzüp de kimseyle paylaşmayan mı yoksuldur ? Size göre fedakârlık nedir? Sürekli ‘verdim, yaptım’ diyerek başa kakmak mı, yoksa gönüllüce hakkından feragat edip susmak mı? En büyük zenginlik, en büyük nimet helal kazancıyla hayır hasenatta öne geçenlerin, ipi göğüsleyenlerin hanesine yazılacaktır. Ali Dal isimli gurbetçimizin, sahip olduğu evini şehit Astsubay Üstçavuş Necdet Aydoğdu’nun ailesine bağışlaması bana bunları düşündürdü. Bu alicenaplık, bu özlem duyduğumuz vakar, bu örnek davranış son zamanlardaki en anlamlı, en gıpta edici harekettir. Ali Dal Fransa’da sıvacılık yapıyormuş. Bana göre 77 milyonun vicdanını fedakârlığıyla sıvadı. Takdir ve tebrik ediyorum. Cömertlik ihtiyacı olana karşılık beklemeden verebilmektir. Cömertlik almadan ikram etmenin yüksek terbiyesi, tadına doyum olmaz hazzıdır. Kimisi malını, kimisi parasını, kimisi zamanını, kimisi de hayatını verir: Nitekim veren el alan elden hep üstündür. Asıl itibar, asıl görkem, asıl gurur duyulacak tavır alın terinden, emeğinden, ekmeğinden, kısacası hakkından seve seve verebilmektir.‘’ ifadelerini yazdı.

Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu, 29 Ekim’de semt pazarından eşiyle birlikte alışveriş yaptığı sırada teröristlerce vurularak şehit edilmişti.
KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu'ndan ağır iddia!

SONRAKİ HABER

Bakanlık Suriyelilere kaç lira ödedi?

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.