ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Kasım 2012 Pazartesi 20:02

O gence AK Parti'den destek

O gence AK Partiden destek

Muharrem İnce'yi protesto edince, linç edilmekten zor kurtarılan Savaş Hoştaş'a AK Parti'den destek geldi. İşte o açıklama...


Çorum'da CHP Gurup Başkan Vekili Muharrem İnce'yi protesto eden üniversite öğrencisi Savaş Hoştaş'a AK Parti Çorum Gençlik Kolları'ndan destek açıklaması geldi.

Gençlik Kolları Başkanı Erhan Akar, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, ''CHP'nin bir üniversiteli gencin kendi sözlerini kendisine iade etmesine tahammülü olmaması, ne kadar demokrasiye inançlarının zayıf olduğunu açıkça ortaya çıkarmıştır.'' dedi.

Akar, İnce'nin yaptığı konuşmayı talihsiz bir konuşma olarak nitelendirdiklerini belirtti. AK Parti'nin hiçbir zaman darbelerden medet ummadığını söyleyen Akar, partilerinin hiçbir zaman ordu göreve pankartı açmadığını dile getirdi. Akar şöyle devam etti: ''AK Parti darbeye teşebbüsten ceza alan kimseye destek vermemiştir. Ama CHP zihniyeti bu tür kişileri gerek bünyesinde bulundurmak olsun gerek destekleyerek arka çıkmıştır. Sayın İnce, herhalde hafıza kaybına uğramış olmalı ki bizleri, AK Parti'yi, muhtıralardan, darbelerden medet uman bir parti gibi lanse etmeye çalışmıştır. Oysaki 12 Eylül 2010'da yapılan referandumdaki darbeleri yargılayalım derken CHP buna 'hayır' demiştir. Bu ne tezattır ki CHP zihniyeti darbeler yargılanırken başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere davaya müdahil olmak için adliye de kuyruğa girmişlerdir. Bütün bu gelişmeleri aziz Türk milleti sevgili Çorum halkının da yakından takip ettiğini kimse unutmasın. Sayın İnce'nin yaptığı konuşmada Başbakanımıza söylediği sözü sağduyulu bir üniversite öğrencisinin kendisine iade etmesini ağır sözlerle ve tartaklayarak susturmaya çalışmalarını anlayamadık. Demokrasi çığırtkanlığı yapan, timsah gözyaşları döken CHP'nin bir üniversiteli gencin bile kendi sözlerini kendisine iade etmesine tahammülü olmaması, ne kadar demokrasiye inançlarının zayıf olduğunu açıkça ortaya çıkarmıştır.'' açıklamalarına yer verildi.

Bu arada Savaş Hoştaş'ın AK Parti'nin üniversite yapılanması içerisinde olduğu öğrenildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER