ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Mayıs 2014 Cumartesi 13:31

O başkan yardımcısı istifa etti

O başkan yardımcısı istifa etti

Kendisine görev verilmediğini ve boş oturup maaş aldığını söylemişti.


Tokat'ta bir önceki dönemde kendisine görev verilmediğini ve boş oturup maaş aldığını söylemesiyle gündeme gelen Belediye Başkan Yardımcısı Sefer Bayın, yeni dönemde de kendisine görev verilmeyince hem görevinden hem de 25 yıllık memurluk görevinden istifa etti.

O BAŞKAN YARDIMCISINA YİNE GÖREV VERİLMEDİ

Tokat Belediyesi'nde 10 yıldır Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Sefer Bayın, eski Belediye Başkanı Adnan Çiçek ile 2009 yılında bir park işinin kesin kabulü konusunda yaşadığı görüş ayrılılığı nedeniyle pasifleştirildiğini öne sürerek kendisine 3 yıldır görev verilmediği açıklamıştı. 2012 yılının Nisan ayında açıklamalarda bulunan Bayın, "3 yıldır bomboş oturuyorum, 4 bin 295 lira maaş alıyorum" diyerek kendisine takınılan tavra tepki göstermiş ve mahkemeye başvurmuştu. 30 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığına seçilen AK Partili Eyüp Eroğlu da, herhangi bir görev vermeyince Sefer Bayın bu kez, "İki yıl önce '4 bin 200 TL maaş alıyordum. Şu anda maaşım 5 Bin 193 TL oldu" açıklamasını yapmıştı.

CANLI YAYINDA AÇIKLADI

Son açıklamasının ardından kentte tartışma konusu olan Sefer Bayın, dün akşam yerel Kanal 60 Televizyonuna telefonla bağlandı. Burada kendisi ile ilgili konuşulan konulara cevap veren Bayın, programın sonunda görevinden istifa ettiğini duyurdu. Bugün basın mensupları ile bir araya gelen Bayın, "Dün akşam canlı yayına katıldım. Orada söyleyeceğimi söyledim. Ben şunu söylüyorum. Yeni Belediye Başkanımıza başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin. Ben kendisine yardımcı olamayacağımı anladım. Sefer Bayın Tokat Belediye Başkan yardımcılığından ve memuriyetinden istifa ediyor. Bundan sonra sivil hayatta bilemiyoruz ne yapacağız. Şu andaki düşüncem bir firmada güzel bir maaşla, yine bu maaştan aşağı olacağını zannetmiyorum, bu bilgi birikimimi orada sergileyeceğim." dedi. İstifa sebebini açıklayan Bayın, "Bende bir insanım, benimde bir duygularım var. Artık taşıyamıyorum, sağlığımın bozulmasını istemiyorum. Kafamın rahat olmasını istiyorum. Çünkü ben hareketli bir insanım. Yanlışları görünce müdahale eden insanım, bu da bazı insanları rahatsız ediyor." diye konuştu. Bayın, kısa süre içinde istifa dilekçesini vereceğini belirtti.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER