ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 17:14

Numan Kurtulmuş’un Kuzu yorumu


TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'nun, AK Parti’nin Kızılcahamam'daki kampında küçük partiler için "Yüzde 1'lik oy alan partiler yerine gidip dernek kursalar daha iyi" açıklamasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan tepki geldi. Numan Kurtulmuş, “Burhan Kuzu maksadını aşan bir cümle kurdu. Daha sonra kendisi de bunu anladı, pişman oldu ve benden özür diledi. Keşke hiç söylememiş olsaydı.” dedi.

Parlamenter Danışmanları Akademisi'nin (PDA) açılış konuşması yapan Numan Kurtulmuş, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. Kurtulmuş, geçtiğimiz gün Kızılcahamam’da 'Yüzde 1’lik oy alan partiler yerine gidip dernek kursalar daha iyi. Dışarıda evlenemeyen insanlar var. Gençleri evlendirme derneği kursunlar. Parti kurmaktan daha iyi' diye konuşarak Has Parti’yi işaret eden Burhan Kuzu’ya "Maksadını aşan bir cümle kurdu.” eleştirisini yöneltti.

Kurtulmuş, Kızılcahamam’daki toplantıya ilişkin sorulara ise toplantı başlıklarına dair basına bilgi vermekten kaçındı. Kurtulmuş, askerlik süresinin kısaltılmasıyla ilgili herhangi bir çalışma olmadığını, toplantının sonunda gerekli olan bilgilerin kamuoyuyla paylaşılacağını aktardı.

Kızılcahamam’daki toplantıda konuşan Burhan Kuzu, HAS Parti’nin kapandıktan sonra başkaları tarafından tekrar kısa sürede açılmasını gündeme getirmişti.
Kuzu’nun konuşması başta eski HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş olmak üzere pek çok kişiyi şaşırttı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER