ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2014 Cumartesi 18:38

"Musul'da Türkiye'nin devlet olduğunu göstermesi gerekir"

"Musulda Türkiyenin devlet olduğunu göstermesi gerekir"

Ayhan, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi.


MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Musul Konsolosluğu'ndaki görevlileri rehin alanlara, Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet olduğunu göstermesi gerektiğini söyledi. 

AK Parti'nin Türkiye'yi Ortadoğu'da büyük bir problem yumağı içine düşürdüğünü belirten Ayhan, “Musul'daki konsolosluk binası, Türkiye Cumhuriyeti topraklarıdır. Oradaki güvenliği, Irak'ın merkezî hükümetinin sağlaması gerektiğini ifade eden Sayın Başbakan şunu bilmelidir ki oradaki hükümet, kendini korumaktan acizdir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, devlet olduğunu göstermelidir. Buradaki gelişmeler, hükümetin zafiyetini göstermektedir. Siz bu bölgede gerekli ve yeterli istihbaratı toplayamamış durumdasınız. Uçan kuştan haberiniz olduğuna göre bölgede bunları net bir şekilde görebilmeniz lazımdı.” dedi.

'EKMELEDDİN İHSANOĞLU'NUN ADAYLIĞI AK PARTİ'DE SIKINTI OLUŞTURDU'

Cumhurbaşkanlığı için CHP ile birlikte aday gösterdikleri Ekmeleddin İhsanoğlu'nun AK Parti'de sıkıntı oluşturduğunu iddia eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan, “Şu anda AKP'nin adayı yoktur. Adayı olmayan bir siyasi partinin bu konuda görüş beyan etmesi de zuldür. Daha aday çıkaramamışlar, ortada adayları yok, Başbakan'ın olup olmayacağı belli değil. Bundan önce Sayın Başbakan'ın aday olabileceği ortada dolaşıyordu, bugün söyleyemiyorlar. AKP, adayını mayıs ayı sonunda açıklayacağını beyan etmişti, daha sonra bunu 15 Haziran'a ertelediler. Şimdi de haziran ayı sonuna ertelemeye çalışıyorlar. AKP, adayını açıklayamamıştır. AKP, aday açıklamada sıkıntı çekmektedir." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER