ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Temmuz 2014 Cumartesi 13:46

Mitinge katılanları vantilatörler serinletecek

Mitinge katılanları vantilatörler serinletecek

Erdoğan’ın bugün Antalya’da yapacağı mitingde vatandaşlar buhar püskürtmeli vantilatörlerle serinletilecek.


Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Antalya’da yapacağı mitingde vatandaşlar buhar püskürtmeli vantilatörlerle serinletilecek.

AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan, seçim mitingleri kapsamında bugün Antalya’da olacak. Başbakan Erdoğan, saat 17.30’da Kepez Arena yanındaki miting alanından vatandaşlara hitap edecek. Erdoğan, ardından Valilik ziyareti ve Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programına katılacak.

Öte yandan kentte sıcak ve nemli hava etkisini sürdürmeye devam ediyor. Başbakan Erdoğan’ın mitingi de sıcak hava nedeniyle 16:00’dan 17:30’a çekilmişti. Miting alanındaki hazırlıklar ise devam ediyor. Seyhan Caddesi üzerinde bir taraftan bariyerler ve seyyar tuvaletler yerleştirilirken, diğer taraftan temizlik çalışması da devam ediyor. Başbakan Erdoğan’ın konuşma yapacağı platformun önü boş bırakılırken, orta kesime gölge yapmak için karşıdan karşıya branda çekildi. Ayrıca sıcağın etkisini kırmak amacıyla su buharlı vantilatörlerin kurulmasında sona gelindi. Yaklaşık 230 su buharlı vantilatör, 5 metre aralıklı direklere monte edildi. Üzeri açık olan alanda bir direğe 3 vantilatör, kapalı olan kısma ise 2 pervane takıldı. Görevliler, pervanelerin hepsinin buhar vermesiyle birlikte alanda serin bir havanın olacağını kaydetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre ise kentte hava sıcaklığının 30 derece, nemin ise en düşük yüzde 54, en yüksek yüzde 89 seviyelerinde olacağı bildirildi.

 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER