ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2014 Perşembe 22:58

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, İzmir'de


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Elinizi vicdanınıza koyarsanız, doğruyu bulursunuz ama gözünüzü kapatırsanız, sadece kendiniz için değil, evlatlarınız için de Türkiye'yi karanlığa atmış olursunuz" dedi.
Ege Bölgesi Sivas Dernekleri Federasyonunca Balçova Termal Otel'de düzenlenen geceye katılan Yılmaz, konuşmasında, yerel seçimlerde, başka niteliğine bakmadan tanıdık ve hemşehriye oy verme davranışının doğru olmadığını söyledi.
"Her şeyin telafisi vardır ama zamanın telafisi olmaz" diyen Yılmaz, şöyle konuştu:
"Yerel seçimlerde her ne olursa olsun, işi yapana emaneti teslim etmek lazım. Eğer etmezseniz zaman kaybedersiniz. Kaybolan yılları geri getirebilmek mümkün değil. Bu seçimde hemşehrilerimin, liyakata bakacağını, iş yapana, ehil olana destek vereceğine inanıyorum."
Yılmaz, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın bakanlığı döneminde, Türkiye'ye eser bırakmadığını söyleyecek kişi bulunmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Herkes elini vicdanına koysun. AK Parti gelene kadar 6 bin kilometre bölünmüş yol yapılmış, Binali Yıldırım döneminde 13 bin kilometre bölünmüş yol yapılmış. 80 yılda yapılanın 2 katından fazlasını yapan Binali Yıldırım döneminde Türkiye, daha iyi yönetilmiştir. Milli geliri, 230 milyar dolardan 800 milyar dolara çıkardık. Elinizi vicdanınıza koyarsanız, doğruyu bulursunuz ama gözünüzü kapatırsanız, sadece kendiniz için değil, evlatlarınız için de Türkiye'yi karanlığa atmış olursunuz. İzmir gerçek devrim yapmak istiyorsa liyakata ehliyete önem vermeli. Sivaslı hemşehrilerim, yerel seçimlerde Binali Yıldırım'ı desteklerse İzmir'e hizmet gelir."
-AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım da bakanlığı sırasında yakın çalışma arkadaşlarının çoğunun Sivaslı olduğunu belirtti.
"Yiğidolarla ülkemize çok güzel hizmetleri yapma mutluluğunu birlikte yaşadık" diyen Yıldırım, sadece Sivas'a değil, Türkiye'nin her köşesinde tarihe not düşecek çok büyük kalkınma hamlelerini gerçekleştirdiklerini vurguladı.
Yıldırım, mevcut bölünmüş yol ağını 6 bin kilometreden 19 bin kilometrenin üstüne çıkardıklarını, havayolunu halkın yolu yapıp Türkiye'nin dört köşesini birbirine bağladıklarını, hızlı tren özlemini gerçeğe dönüştürdüklerini, denizcilikte bayrağı en yükseklere çıkardıklarını, Türkiye'yi Avrupa'nın iletişimde 5. ülkesi konumuna getirdiklerini anlatarak, tüm bu hizmetleri, ülke insanını ve devleti yüceltmek adına yaptıklarını ifade etti.
2,5 yıldır İzmir milletvekili olduğunu hatırlatan Yıldırım, "Tüm hemşehrilerimizin ortak kanaati, İzmir'in bugün bulunduğu noktayı hak etmediği, çok daha iyi noktada olması gerektiği. Onların bize verdiği çözüm önerilerini not ettik. Bu güzel şehre hizmet etmek için hazırız. Daha güzel, marka şehir, sadece Ege'nin incisi değil, dünyanın kültür ve sanat merkezi birincisi İzmir için çalışacağız" diye konuştu.
Bu arada Binali Yıldırım, başka bir programa davetli olması nedeniyle Bakan Yılmaz gelmeden, etkinlikten ayrıldı.
Etkinliğe, İzmir Valisi Mustafa Toprak ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk da katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER