ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 11:36

Milletvekillerinin bu keyfi ellerinden alındı!

Milletvekillerinin bu keyfi ellerinden alındı!

Yurtdışına gideceği zaman bile uçak kaçıracağım derdine takılı kalmadan ajandasını değiştiren vekillere kötü haber...


Milletvekilleri, yurt dışı görevlendirmelerinde uçak biletlerinde yapacağı değişiklik ve iptalleri cebinden karşılayacak. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, uçak biletlerinin, yurt dışı görevlendirme olurunun çıkmasının ardından kestirilmesi uyarısında bulundu.

TBMM Başkanı Cemil Çicek, AK Parti, CHP, MHP ve BDP Gruplarına, ''Uçak biletlerinin oluru müteakip kestirilmesi'' başlığıyla birer yazı gönderdi.

Çiçek, yazısında, TBMM'nin Dış İlişkilerinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun'a göre yapılan milletvekillerinin yurt dışı görevlendirmeleri kapsamında uçak biletlerinin, alan opsiyonlu olarak alındığını anımsattı.

Alan opsiyonlu uçak bileti alımının, normal biletlere nazaran yaklaşık yüzde 50 maliyetli olduğuna işaret eden Çiçek, bu nedenle konunun yeniden değerlendirildiğini belirtti.

Çiçek, yazısında şunları kaydetti: ''Konunun tekrar değerlendirilmesi neticesinde, yurt dışı görevlendirme olurlarının programın belli olmasının akabinde alınması, uçak biletlerinin yurt dışı görevlendirme olurunun çıkmasını müteakip kestirilmesi ve bundan sonra yapılacak değişiklik ve iptallerden ilgili milletvekillerinin sorumlu olmasına karar verilmiştir.

Keyfiyetin milletvekillerine duyurulması ve yurt dışı görevlendirmeler kapsamında Başkanlığımıza bildirilecek milletvekillerinin belirlenmesinde konunun göz önünde bulundurulması hususlarında bilgilerini ve gereğini rica ederim.''
   

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER