ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 12:16

Milletvekili maaşı soruları vekili bıktırdı


AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, memleketi Rize’de köy ziyaretleri esnasında, köylülerin milletvekili maaşlarına yapılan zammı eleştirmesine, “Bu milletvekili maaşının Rabb'im canını alsın. Her yerde karşımıza çıkıyor.” diyerek sitem etti.

Karal, memleketinde köy gezileri kapsamında İyidere ilçesinin bazı köylerini ziyaret etti. Köylerde vatandaşların taleplerini dinleyen Karal, nisan sonuna kadar ildeki tüm köyleri ziyaret etmeyi hedefliyor. Karal, ilçeye bağlı Çiftlik köyüne yaptığı ziyarette de vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek çözüm yolları aradı. Köy kahvehanesinde köylüleri dinleyen Karal, bir kişinin milletvekili maaş zammını eleştirmesine sinirlenerek, "Aldığımız paranın büyük bir kısmını Rize'den gelen hemşehrilerimiz için kullanıyoruz. Bu tepkiler karşısında insan ‘İllallah’ diyor. Ben zaten maaşımı çekemiyorum. Kartım danışmanımda. O maaş Ankara'ya Rize'den gelen hastaların yemesine, içmesine ve konaklamasına gidiyor. Bu tip şeyler canımızı sıkıyor. Ankara'da verdiğimiz mücadele maalesef görmezlikten geliniyor. Bu ay içerisinde en az 25 hasta ile ilgilendik. Bundan kesinlikle rahatsız değilim. Bu benim görevim. Bundan şeref duyuyorum. Bunu Rabb'imin rızası için yapıyorum. Hemşehrilerimiz bizi Ankara'da arıyor. 'İhtiyacım var, maddi durumum yok' diyor. Bu hemşehrilerimiz ile ilgilenmek zorundayız. Bu milletvekili maaşının Rabb'im canını alsın, her yerde karşıma çıkıyor." dedi.

Konuşması sırasında yaşlı bir kişinin kendisini duymakta güçlük çektiğini fark eden Karal, yaşlı adama dönerek "Hacı baba duymuyor musun?" diye sordu. Yaşlı şahıs ise kulaklarının işitmediğini işaret edince Karal, "Sen bana bak yeter. Duymasan da olur" şeklinde cevap verdi. Karal bu kez 91 yaşında olduğu öğrenilen Mustafa Yılmaz isimli kişiye, "Rabb'im ömrüne 91 yıl daha eklesin. Sana dua ettim, beni duydun mu?" diye sordu. Yaşlı adam vekilin söylediklerini duyamadığı için cevap veremedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER