ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 16:16

Milletvekili Kaleli, kadınlarla salçalık biber kesti

Milletvekili Kaleli, kadınlarla salçalık biber kesti


CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, İnegöl ilçesinde salça üretim tesisini ziyaretinde işçi kadınlarla birlikte salçalık biber kesti.

Kadınların ilgiyle karşıladığı Kaleli, evlerine ekmek götürebilmek için uzun saatler çalışmak zorunda kalan kadınların daha iyi şartlarda çalışmaları gerektiğini söyledi. Tarımda çalışan kadınların yaşadığı zorlukları dile getiren Kaleli, şöyle konuştu: “Ayrımcı bir anlayışla gerçekleştirilen bu düzen, ne yazık ki kadınlarımızın çalıştıklarının karşılığını alamamalarına sebep oluyor. Üretimin her aşamasında hizmet veren kadınlarımız, tarih boyunca ekonomiye katkı sağlamıştır ve sağlamaya devam edecektir. Kadının iş gücüne katılım oranının giderek düşmeye başladığı günümüzde, kadınlara olan bakış açısının değişmesi ve kadının siyasi ve ekonomiye daha fazla katılımıyla birlikte gelişim süreci çok daha fazla hızlanacaktır.”

Kaleli, İnegöl temasları sırasında Ahilik Haftası kapsamında pazar alanına giderek esnafla da buluştu. İnegöl ilçe teşkilatı üyeleri ile tezgâhları tek tek dolaşan Kaleli, burada esnafa lokum ikram etti. Pazar esnafının sorunlarını dinleyen Kaleli, daha sonra Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı (BESOB) İnegöl Esnaf ve Sanatkârlar Odaları hizmet binasına geçerek, oda başkanlarıyla bir araya geldi. Esnafın beklentilerini ve taleplerini dinleyen Kaleli, daha sonra İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Anıl ile görüştü.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER