ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2014 Cuma 19:17

Milletvekili Can vatandaşlarla bir araya geldi

Milletvekili Can vatandaşlarla bir araya geldi


Nöbetçi vekil uygulaması kapsamında Kırıkkale'ye gelen TBMM Adalet Komisyon Üyesi ve AK Parti Milletvekili Ramazan Can, düzenlediği basın toplantısının ardından vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Can, Meclis'te şu an itibariyle yoğun bir mesai yaşanmadığını belirtti. Meclis çalışmaları kapsamında önümüzdeki haftalarda Bağ-Kur ve SSK ile ilgili çalışmalarla ilgili bilgi veren Can, "Bağ-Kur ve SSK ile ilgili yapılandırma, vergi ile ilgili bir torba yasa gündeme geliyor. Bu torba yasada taşeronlaşma dediğimiz hizmet alımları neticesinde müteahhit elemanlarının çalıştırmış olduğu işlerle ilgili sosyal güvenceden çalışma hayatının düzenlenmesine kadar büyük bir iş hayatını düzenleyen hükümler gelmekte. İnşallah onları da yasalaştıracağız. Önümüzdeki çalışma trafiği bu şekilde." dedi.

Milletvekili Can, önümüzdeki hafta uluslararası sözleşme ve 5 Mayıs'ta 4 eski bakanla ilgili soruşturma önergelerinin tartışılacağını ifade ederek, "Akabinde komisyon kurulacak ve bu komisyon bir savcı hazırlık tahkikatı görevi yapacak ve neticede bir rapor hazırlanarak genel kurula takdim edilecek. Genel kurulda alınan kararla ya Yüce Divan'a ya da talebin reddi cihetinde bir karar olacak." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER