ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 16:12

MHP'li Vural'dan hükümete eleştiri


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Oktay Vural, açlık grevleri konusundaki tutumu nedeniyle hükümeti eleştirdi. Vural, terör örgütünün kendi yol haritası için hükümete siyasi çözümler dayattığını öne sürerek, hükümetin de buna boyun eğdiğini savundu.

MHP Grup Başkan Vekili Vural, Meclis'te açlık grevlerinin sona ermesi ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Terör örgütünün kendi yol haritası için siyasi çözümler dayattığını öne süren Vural, "AKP baskı ve şantajlara boyun eğmiş, dirayetli bir duruş sergileyememiştir. Oslo'da devleti masaya oturtanlar, bu kez de devleti müzakere sürecinde masaya oturtmaya çalışmaktadırlar." dedi. Vural, hükümetin teröristlere yakında Bakanlar Kurulu kararıyla üstün hizmet madalyası da vereceğini öne sürdü.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılıp bırakılmayacağı ile ilgili bir soruya Vural, "Yanına arkadaş gönderme projesini uyguladılar, yakında evlendirirler. Ev hapsi tartışmaları, tecridin kaldırılması süreci tüm bunlarla Öcalan'ın, devlet eliyle örgütü yönetmesine imkan veriliyor. Eminim böyle sözler verilmiştir. Zaten görüşüyorlar. Mehmet Öcalan, İmralı ile Arınç arasında kuryelik yapıyor." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER